Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка - наші краяни - 2010 р.Письменник, видавець, публіцист. Лауреат обласної премії імені В. Стефаника (2002 р.) за книгу „Брати грому". В 2010 році став лауреатом Шевченківської премії за документально-художню трилогію „Брати грому", „Брати вогню", „Брати просторів".

Народився 5 грудня 1955 року у с. Вербівцях на Городенківщині. Подорож у країну знань розпочав із сільської восьмилітки, продовжив у деревообробному технікумі в Коломиї, морехідній школі в Естонії, на факультеті романо-германської філології в Київському університеті ім. Тараса Шевченка, звідки повернувся в рідні краї дипломованим, але „невиїзним" перекладачем-референтом. Вчителював у школах Коломийщини та Косівщини, працював перекладачем.

В 1988 році став заступником головного редактора першої в Україні легальної демократичної газети „Агр". З того часу живе просвітницько-видавничою справою. Доклав рук до створення в Коломиї видавництва „Вік". Працював на посаді голови правління АТ „Коломийська друкарня імені Шухевича". Громадська праця - заступник голови міської організації „Просвіта", член ради конгресу міської інтелігенції. В жодній партії не перебував.

Член Національної спілки письменників України.

Автор художньо-документальних повістей „Студені милі", „Ув'язнена скрипка", „Криваві роси сорокових", „Грані болю", „Брати грому", „Брати вогню", книжки оповідань „Біла душа", автор-упорядник книжок „Христос воскрес" і „Торба галицьких анекдотів".

Перекладач, педагог, журналіст. Працює головою правління ВАТ „Коломийська друкарня імені Шухевича".

Андрусяк Михайло  // Письменницькій спілці Прикарпаття - 35 : Рек. бібліогр. покажчик. - Івано-Франківськ, 2006. - С. 8-9.

Михайло Андрусяк: літописець боротьби за волю України : метод. поради / Івано-Франків. ОУНБ ім. І. Франка, науково-метод. від. - Івано-Франківськ, 2010. - 15 с. 

Аналітичний бібліографічний опис статей з вітчизняних періодичиних видань

Оновлено 17-01-2020
© 2017. ОУНБ iменi I. Франка