Гуцульщино, плекай у травах ліки,Не знай ніколи пошестей і бід.Благословенна будеш ти навіки,допоки на землі живе твій рід.
Р. Юзва
Гуцульщина – одне слово, а як багато в ньому героїчного, легендарного, історичного.
„Благословенний закуток нашого краю...” ? так назвав Гуцульщину Іван Франко. І справді – це одна з найцікавіших етнографічних областей Українських Карпат. У побуті місцевих жителів – гуцулів ? багато оригінальних рис, а вироби народних майстрів славляться далеко за межами нашої держави.
Гуцульщина приваблювала багатьох дослідників, які вивчали і вивчають цей край. Згідно з Указом Президента України „Про збереження та популяризацію гуцульської культури” створена база даних „Гуцульщина”, яка знайомить користувачів з книгами, що розкриють історію краю, його мальовничу природу, своєрідність населених пунктів, розвиток туризму, господарську діяльність, матеріальну і духовну культуру, розмаїття фестивалів, особливості освіти в гірських умовах – гуцульську школу, народне мистецтво і, зокрема, неперевершену майстерність народних умільців різьблення, випалювання та інкрустації по дереву. Це наукова і науково-популярна література з фондів Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
Нехай наш прекрасний край завжди чарує людей, нехай Черемош і Прут несуть на своїх могутніх хвилях славу про Гуцульщину, її первісну неповторність, про високу національну свідомість її мешканців-горян.