Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Чир Нестор - лауреат премії ім. В. Стефаника за книгу „”Калиновий спалах”  Нестор Чир – лауреат обласної премії ім. В. Стефаника (2004) за поетичну збірку „Калиновий спалах”.
     Поетична збірка „Калиновий спалах” – четверта книжка члена Національної спілки письменників України, керівника літературної студії „Бистрінь” Надвірнянщини Нестора Івановича Чира.
        У цій книзі автор продовжує торкатися тих глибинних тем нашого буття, що й у попередніх збірках: гострота і актуальність роздумів про долю України, спостереження за навколишнім світом, турбота за майбутнє нашої держави, рідної мови. Винятково відверто автор виливає свій біль за втратою загальнолюдських цінностей, по-філософськи осмислює її першопричини.
      Від багатьох творів поета звучить світле емоційне відлуння пережитого, зачасту ностальгічне, навіяне самотністю, але завжди чесне, відверте і без фальші.
     Поезії Нестора Чира „Калиновий спалах” відзначаються багатоплановістю, об’ємним відтворенням внутрішнього світу ліричного героя на тлі подій і часу, в яких живе митець.
      Образ України в поезіях автора нерозривний з образом матері. Нестор Чир у поезіях називає себе сином „Вкраїни вічно молодої”. І не тільки на словах, але й власними вчинками він готовий утверджувати її майбутнє.

       Поезія Нестора Чира є опонентом суспільної свідомості, яка завжди є „приземленою”, а поезія орієнтується на Абсолют, якого в реальній дійсності немає і бути не може.
      Увага поета зосереджується і на моральній сутності нашого часу, і на упевненості в перемозі людини над власною байдужістю до аморальних вчинків, до страждання інших. Поет бачить призначення і мету поезії не за суспільною практикою, але й не розчиняє красу поезії у суспільній тематиці.
    Смоляк О. Всі слова, що сказав, грів у теплій долоні : [про кн. „Калиновий спалах"] / О. Смоляк // Західний кур'єр. – 2003. — 13 листоп.
    Баран Є. Калиновий спалах Нестора Чира / Є. Баран // Західний кур'єр. – 2007. – № 34.
    Гриців П. „Калиновий спалах" Нестора Чира / П. Гриців // Народна воля. – 2004. – 16 квіт.
    Калиновий спалах" Нестора Чира : [рец.] // Народна воля. – 2003. – 30 верес.
   „Калиновий спалах" Н. Чира // Галичина. – 2003. – 13 листоп.
   Писуляк С. „З такого болю і з такої муки душа не вродить бутафорський плід" : [про презентацію кн. Н. Чира „Калиновий спалах" в м. Надвірній | / С. Писуляк // Народна воля. – 2003. – 9 груд.
   Питлюк М. „Калиновий спалах" прийшов до читача / М. Питлюк // Галичина. – 2004. – 17 січ.

Оновлено 12-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка