Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

„Калиновий спалах” прийшов до читача   Новою збіркою поезій з такою назвою порадував прихильників своєї творчості член Національної спілки письменників України депутат обласної ради Нестор Чир. Це четверта книжка керівника літературної студії „Бистрінь" у Надвірній, толерантної, щирої й відповідальної людини. Збірці передували „Пізнє яблуко мого саду", „Долоні в крапельках дощу", „Котячий обід".
   Поезія Нестора Чира відзначається багатоплановістю, об'ємним відтворенням внутрішнього світу ліричного героя на тлі подій і часу, в яких живе митець. То й закономірно, що сотню нових поезій укладено в два тематично-смислові розділи - „Розмова з душею" і „Вікно любові„ та у великий розділ сонет „Сонце на осонні", про який у передмові „На відстані любові" член Національної спілки письменників України кандидат філологічних наук, доцент Прикарпатського університету ім. В. Стефаника критик Євген Баран пише: „Сонетичний блок... ще раз засвідчує високу культуру поетичного письма. Поетичне слово Нестора Чира відкрите, гостре і непримиренне, коли йдеться про його світоглядні позиції".
   У цій книжці автор продовжує торкатися глибинних тем нашого буття. Як і в попередніх збірках гострота й актуальність роздумів про долю України, спостереження за навколишнім світом, турбота про майбутнє нашої держави, рідної мови. Зворушливо відверто Нестор Чир виливає свій біль за втратою загальнолюдських цінностей, по-філософськи осмислює її першопричини.
  Від творів поета чути світле емоційне відлуння пережитого, часто ностальгічне, навіяне самотністю, але завжди чесне, відверте.
  „Образ України в поезіях автора, - стверджує літературний критик Євген Баран, - нерозривний з образом матері. Ліричний герой поезій називає себе сином „Вкраїни вічно молодої". І не тільки на словах, але й власними вчинками він готовий утверджувати її майбутнє".
  Нову збірку поезій видрукувало Коломийське видавничо-поліграфічне товариство „Вік". У поєднанні з цікавим за задумом художнім оформленням книжки, яке виконав член Національної спілки художників України із селища Ланчина Ярема Оленюк, вона сміливо може претендувати на участь у всеукраїнському конкурсі на найкраще поліграфічне видання.

                                                                                                                                                                                                     // Галичина. - 2004. - 17 січ.

Оновлено 23-10-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка