Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка - наші краяни - 1999 р.



     Гаврилець (Фроляк) Ганна Олексіївна (1958, с. Видинів) — українська композиторка.
     У Снятині навчалася у дитячій музичній школі по класу фортепіано у викладачки Жанни Попової, з 1968 — у Львівській десятирічній музичній школі ім. Соломії Крушельницької, куди їй порадив вступити директор навчального закладу Олександр Тищенко, який їздив провінційними містечками ЗахідноїУкраїни, відвідуючи музичні школи і вишукував-виявляв обдарованих дітей. Вже у восьмому класі цієї музичної школи їй першій із учнів присудили заохочувальну премію ім. Станіслава Людкевича.
     Згодом Ганна Гаврилець закінчила Львівську консерваторію (композиторське відділення) ім. Миколи Лисенка у старшого викладача Володимира Флиса. Дипломною роботою стала композиція "Концерт для фортепіано з оркестром". А після завершення асистентури — стажування у Київській консерваторії ім. Петра Чайковсько-го залишилася викладати на кафедрі композиції, перегодом вступила у Спілку композиторів України (1985). Нині — доцент Національної музичної академії, заступник голови Київської спілки композиторів. Займається організацією і проведенням фестивалю академічної музики "Музичні прем'єри року". Пише симфонічні, камерні, хорові і сольні твори.
     Лауреат першого фестивалю "Червоної рути" у Чернівцях (1989), де за пісню "Мольба" на вірш Дмитра Павличка стала його лауреатом. Переможниця Міжнародного конкурсу композиторів (орга нізатори — відомі меценати з діаспори Іванна та Мар'ян Коці) за камерну симфонію №2 "In memoriam" (1995).
     В її доробку симфонії: "Симфонічна тема", "Концері для альта з оркестром", багато творів камерно-інстру ментального жанру, хорових композицій. Музика ції і майстрині звуків виконується у США, Канаді, Франції Швейцарії, Словенії, Вірменії, Росії. (ї твори часто зву чать на українському радіо.
     Ганна Гаврилець написала багато чудових пісень на вірші сучасних українських поетів - Д .Павличка, Л. Костенко ("Осіння пісня"), В. Симоненка, Ф. Млинченка, О. Кононенка (в ефірі звучало понад двадцять п'ять), її пісні прекрасно виконували Таїсія Повалій, Жанна Боднарук, В. Свирид.
     Творчою вершиною Г. Гаврилець стало музично-сценічне дійство "Золотий камінь посіємо". Композиторці вдалося в музиці до цієї монофольк-опери на багатющому фольклорному матеріалі, зібраному народною артисткою України Ніною Матвієнко в різних регіонах нашої держави, створити своєрідні музичні фрески, в яких через пісню відтворена історія України. Музика в цій виставі (у виконанні Ніни Матвієнко та Львівського хору хлопчиків "Дударик"), звучить на одному диханні, об'єднуючи всі шість частин (заключна — кантата "Ввійди і ти в цей собор..." на вірші Софії Майданської) твору.
Указом Президента України від 4 березня 1999 року композитору Гаврилець Г. О. за музично-сценічне дійство "Золотий камінь посіємо" присуджено Державну премію України імені Тараса Шевченка.

 
http://snyatyn.net/statti/Ganna_Gavrylec.html

Аналітичний бібліографічний опис статей з вітчизняних періодичиних видань

Оновлено 28-03-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка