Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Проект "Інтернет для читачів публічних бібліотек LEAP" 

Доступ до Інтернет-ресурсів користувачі бібліотеки одержали у грудні 2001 р. з відкриттям Центру публічного доступу до Інтернету. Така можливість з'явилась після участі у конкурсі "Інтернет для публічних бібліотек (LEAP)", який проводився Посольством США в Україні.

За фінансової підтримки Посольства США в Україні бібліотекою було закуплено вісім АРМів. За період реалізації проекту (2001-2003рр.) його послугами скористались понад 20 тис. відвідувачів. Значну частину користувачів складають наукові працівники, аспіранти (7,3%), інженерно-технічні працівники (8,9%), вчителі середніх навчальних закладів (12,8%), працівників закладів культури і мистецтва (7,6%), спеціалісти інших галузей знань (17,5%), студенти (23%). З метою навчання та удосконалення роботи користувачів у мережі Інтернет, ознайомлення з можливостями всесвітньої комп'ютерної мережі, її інформаційними ресурсами, методикою пошуку інформації проводилися навчальні заняття. Навчання проводилося диференційовано: для користувачів-початківців та користувачів з поглибленим вивченням, проводилися й індивідуальні заняття.

Функціонування Центру в значній мірі посприяло професійному зростанню працівників бібліотеки. Практично кожен фахівець набув знання та навичок роботи з комп'ютером, ознайомився з можливостями мережі Інтернет, ефективним використаням всесвітніх інформаційних ресурсів у практичній бібліотечній діяльності.

На основі вивчення та аналізу інформаційних потреб користувачів, для забезпечення повноти, оперативності, полегшення пошуку інформації та ефективності використання Інтернету підготовлено та видано вебліографічні списки. В їх числі: "Прикарпаття: погляд через інтернет", "Україна на шляху до європейської, євроатлантичної інтеграції", "Охорона здоров'я в Україні", "Стан і перспективи розвитку ринку праці в Україні", "Віртуальні екскурсії по музеях світу" та ін.

Інформаційний ресурс всесвітньої комп'ютерної мережі став вагомою складовою документально-інформаційних багатств бібліотеки.

* * *

Видано методичні матеріали:

 1. Електронна пошта в мережі Internet [ читати ]
 2. Пошукові системи в Internet. Методи пошуку інформації [ скачати (9,4 кБ) ]
 3. Подання веб-сторінки в мережі Internet [ скачати (7,7 кБ) ]
 4. Підключення до мережі Інтернет [ скачати (8,5 кБ) ]
 5. Робота з групами новин USENET [ скачати (11,8 кБ)]
 6. Огляд браузера Opera 5.0 [ скачати (76,5 кБ) ]

Ітернет-центр успішно працює і сьогодні. Щорічно його послугами користується понад 3 тисячі користувачів. Постійно здійснюється вивчення читацького складу та тематичних запитів. Створюються вебліографічні списки із найбільш запитуваних тем. В Інтернет-центрі надаються послуги:

 • консультаційна допомога при пошуку необхідної інформації;
 • робота в мережі Інтернет;
 • користування ПК;
 • тематичний пошук в мережі Інтернет;
 • консультація з використання е-пошти Інтернет та користування нею;
 • запис інформації на CD/DVD;
 • друк тексту;
 • сканування документів;
 • переклад тексту.
Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка