Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Юлія ГоловчинЛауреат премії ім. Івана Франка (2014) в галузі літератури за книжку «Притчі» у двох частинах.


    «Добро, яке Ти зробив сьогодні, люди забудуть завтра. І все твори добро! Ділися з людьми найкращим, що в Тебе є, цього ніколи не буде достатньо. все ж - ділись найкращим! І врешті-решт ти сам переконаєшся, що все це між Тобою і Богом. І що цього ніколи не було між людьми і Тобою!»

                                                                              (Із заповідей Матері Терези)


   
   Юлія Головчин - ім'я в літературі нове і незнайоме. Вона є магістром журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка та аспірантом Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Письменниця є ведучою авторської програми на радіо «Дзвони», дописувачем у зарубіжні діаспорні видання.

    Головчин Ю. Притчі. Ч.1 / Юлія Головчин. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2012. - 95 с.
    Головчин Ю. Притчі. Ч.2 / Юлія Головчин. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2013. - 95 с.

   „У літературі Юлію цікавить жанр притч. Це не легкий і не простий жанр, оскільки його класичні взірці сягають біблійних (євангельських) часів.
   Чому саме цей жанр? Тому що Юля, незважаючи на свій майже юний вік, пізнала ціну людських знахідок, яких небагато, і людських утрат, яких забагато. А пізнавши найголовніше, - не кожному вдається пізнати найголовніше, - вона плекає в собі і несе іншим почуття ЛЮБОВІ.
   Занадто сміливо, занадто ідеалістично. Але цей дівочий максималізм, дівоче донкіхотство рятує Юлю від зневіри і втрати життєвої основи. І вона цим даром, цим умінням, цим переконанням ділиться з іншими. Сьогодні - це ЧИН. Великий талан нерозтраченої любови...".

                      Євген Баран, критик, есеїст, голова Івано-Франківської обласної організації НСПУ  

  25 березня 2014 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація видання ,,Притчі" у 2-х частинах молодої письменниці Юлії Головчин.
  Багато теплих слів прозвучало на адресу презентантки від друзів, вчителів, а також духовних наставників - отця Йосафата та отця Никодима, які відзначили високі моральні чесноти, побожність і неабиякий літературний талант Юлії.
  Про свою співпрацю з молодою письменницею розповів відомий художник з м.Долини Юрій Фреїв, який виконав художнє оформлення книг «Притчі».
  Присутні мали можливість доторкнутися до творчості Юлії Головчин, прослухавши декілька притч, які прочитала авторка та її колега журналістка Оксана Кваснишин.
                                                                                           http://lib.if.ua/posts/1395390605.html


   Про книгу
 Притчі молодої письменниці - це історії, які вчать доброти та благородства, співчуттю до ближнього. Вони допоможуть зрозуміти вічні життєві істини, не зраджувати, берегти вірність, навчать забути образи, засіяти у душі читачів злагоду і мир. Притчі Юлії Головчин пропонують психологічну концепцію пошуків духовного шляху до справжності почуттів. Її твори - це інтелектуально-філософські мініатюри, які вчать християнських чеснот, любові до Бога і людей, спонукають до роздумів над вічними істинами, їх хочеться читати і перечитувати, глибоко переживаючи боротьбу добра і зла, світла і пітьми.
  Авторка закликає нас цінувати те, що маємо, а в життєву дорогу взяти вислів: «Не кажи Богові, що у тебе є проблема, а повернись до проблем і скажи, що у тебе є Бог».

 

Оновлено 29-11-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка