Неоніла Стефурак - лавреат міської премії ім. І. Франка 2000 року за поетичну збірку «Проща» та п’єсу «Перстень князя Ярослава»
Одна з найяскравіших поетес Прикарпаття, відома журналістка і письменниця, лауреат міської премії ім. І. Франка, член Національної спілки письменників України.
Народилася 10 листопада 1951 року в м. Коломиї на Івано-Франківщині.
Закінчила Львівський медичний інститут і Літературний інститут імені М. Горького в Москві. Протягом 10 років очолювала обласне літературне об'єднання „Іскри юності". Працювала в редакції Івано-Франківської молодіжної газети, кореспондентом обласної газети „Галичина". Входила до складу редколегії львівських релігійних журналістів „Місіонер", „Милосердний самарянин", „Діти Непорочної". У її перекладах із польської побачили світ книжки реколекцій з католицькими святими, інші духовні твори. До 2000-річчя Різдва Христового нагороджена срібною медаллю УГКЦ.
У творчому доробку письменниці є поетичні та прозові твори, п'єси, вірші для дітей. У співдружності з композиторами Павлом Дворським, Остапом Гавришем, Володимиром Домшинським, Зоєю Слободян, Лесею Малько створила низку пісень, які неодноразово ставали лауреатами різних пісенних конкурсів і фестивалів.
17 січня 2012 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги з пісенним аудіоальбомом „Заметіль" Неоніли Стефурак. Великим задоволенням для всіх шанувальників творчості письменниці стало вітальне слово вдячності за творчість начальника управління культури В. Федорака і вручення Неонілі Василівні за дорученням голови Івано-Франківської ОДА М. Вишиванюка та голови обласної ради О. Сича медалі „За заслуги перед Прикарпаттям" - найвагомішої нагороди нашого краю. Численні шанувальники ліричного слова і творчого надбання Неоніли Стефурак: науковці, письменники, літературні критики, митці, краєзнавці, студентська молодь черговий раз пересвідчилися в оригінальності та самобутності її творів, яким притаманні тонкий ліризм, глибока філософська розсудливість, високодуховність та енергетичність, що зцілюють душу.
Академік В. Качкан, відмітивши величне слово Н. Стефурак (поетичне, драматичне, прозове), яке торкається серця, наголосив на тому, що презентованою книгою вона поставила себе в ряд видатних письменниць України рівня Ліни Костенко. Голова обласної організації Національної спілки письменників України Є. Баран окреслив основні теми збірки: втрата любові, її пошук та осмислення через християнське світобачення як головної сутності життя. А поет-пісняр, прозаїк, журналіст, відповідальний секретар обласної письменницької організації Я. Ткачівський назвав творчість поетеси орієнтиром прекрасного і високого.
Письменники Г. Турелик, О. Слоньовська, Р. Киселюк, президент Клубу творчої інтелігенції ім. Б. Лепкого У. Скальська з побажаннями сонця, весни, світла та радості говорили про геніальність Слова п. Неоніли, його значимість та необхідність в класичній українській літературі сьогодення.
Завершила вечір модератор зустрічі - керівник обласної книгозбірні Л. Бабій, відзначивши презентацію як знакову подію в літературному процесі Прикарпаття.
Про присудження міської премії імені Івана Франка в галузі літератури та журналістики [Н. Стефурак за поет. зб. «Проща» та п'єсу «Перстень князя Ярослава»] // Західний кур'єр. - 2000. - 28 квіт. - С. 9.
Зоріна Л. «Проща» Н.Стефурак // Прикарпатська правда. - 2000. - 5 лют.