Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Мелодії Різдва (календарно-обрядова пісенна творчість)Календарно-обрядова творчість Прикарпатського краю.
Колядки. Щедрівки. Віншування.
Дослідження колядок, щедрівок, віншувань.

Українські пісні
http://www.pisni.org.ua/
На сайті представлено тексти та мелодії пісень, в тому числі колядок та щедрівок, подається перелік виконавців та інформація про них. У розділі „Статті" розміщено, зокрема, „Сценарії вертепів", „Описи народних звичаїв" та ін.

 


Бо ідуть до тебе три празники в гості... - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2009. - 48 с.

До пропонованого фольклорного збірника увійшли, як відомі на Покутті колядки, щедрівки та новорічні привітання, так і призабуті, давні, записані наприкінці 90-х років минулого століття у селах Тлумацького, Городенківського та Снятинського районів Івано-Франківської області.


 


Колядки і щедрівки. - К. : Муз. Україна, 1991. - 239 с.

У даному виданні українські колядки та щедрівки погруповано у три категорії: «Колядки та щедрівки господарю, господині, їх родині», «Колядки та щедрівки парубкові, дівчині, дитячі» та «Колядки та щедрівки християнсько-релігійного змісту» а також подано по коляді та поздоровлення (віншування).


 


Святий вечір : оповід. укр. письм. / упоряд. З. Жук. - Л. : Свічадо, 2007. - 224 с.

До видання ввійшли і добре відомі читацькому загалу святочні оповідання українських класиків, і добірка творів авторів української діаспори, а також тексти творів сучасних українських письменників про Різдво. Це перша спроба зібрати різдвяну прозу українських митців від ХІХ до початку ХХІ ст. 

Українське Різдво на Мараморощині / упоряд. О. І. Бевка. - К. : Етнос, 2008. - 384 с.

У збірнику подано фольклорні твори українського населення Мараморощини (Румунія), зокрема колядки, віншування, побажання тощо - архаїчний та усталений вид народної творчості, яка ще побутує в марамороському етноареалі, де живуть українці.
Христос ся рождає : колядки, щедрівки, віншування, вертеп, різдвяні листівки. - Івано-Франківськ : Просвіта, 2007. - 148 с.

До цієї збірки ввійшли старовинні і сучасні, духовні і світські колядки та щедрівки, пісні про Маланку й Василя, йорданські пісні, а також різдвяні та новорічні віншування, вертепне дійство та різдвяні листівки. В багатьох колядах залишається автентика староукраїнського правопису та музична гармонія коляд.Чи дома, дома цей пан господар : коляди, колядки та щедрівки. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2007. - 128 с.

Різдвяні, новорічні та йорданські колядки-пісні прикарпатського краю засвідчують багатство української духовної культури. Гуцульські різдвяні наспіви колоритно прикрашають народні звичаї й обряди зимового циклу свят. Видання склали кращі зразки народно-пісенної творчості, що побутують у селах Білих Ославах і Чорних Ославах на Івано-Франківщині.Щедрий вечір : укр. нар. пісні : пісенник. - К. : Муз. Україна, 1989. - 190 с.

Пропонований збірник має на меті популяризацію прекрасних зразків української народної творчості - зимових календарно-обрядових пісень (колядок та щедрівок), подекуди, на жаль, вже забутих.


 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка