Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.

Премія імені Марійки Підгірянки обласного осередку всеукраїнського товариства Просвіта ім. Т. Шевченка



Лауреати 2020 року

У номінації  «Просвітянська діяльність» - директор музею-оселі родини Івана Франка у селі Підгірки Калуського району Лідія ІВАНИЦЬКА;

Лікар-офтальмолог, багаторічний голова осередку «Просвіти» в Косівській центральній районній лікарні Володимир ТУТУРУШ;

Голова первинного осередку товариства «Просвіта» Івано-Франківської спеціалізованої школи № 1 з поглибленим вивченням англійської мови, учитель-методист Віра ВАСИЛИШИН.

У номінації «Мистецтво» - просвітянка, майстер виробничого навчання ВХПТУ № 3 м. Івано-Франківська, членкиня благодійного фонду «Ти – ангел», народна майстриня України Марія ПАЗИНЮК;

Фольклорно-етнографічний гурт “ПШЕНИЧНЕ ПЕРЕВЕСЛО” обласної організації “Жіноча громада”(кер.Володимир Соболевський), лауреат Міжнародного фестивалю імені Квітки Цісик, учасник Всеукраїнської програми “Фольк-мюзік”;

Тріо «ГОРИЦВІТ» Верховинської дитячої школи мистецтв (керівник закладу – Марія Ілійчук), учасник усіх Міжнародних Гуцульських фестивалів у Верховині, Косові, Коломиї, Надвірній, Яремчі, Путилі, Вижниці та Рахові.

У номінації «Літературна творчість» - поет, член просвітянської літературної студії «Калинове ґроно» Степан ГРИГОРЧУК.

 

Лауреати 2019 року

У номінації “література”Нестор Мартинець із Богородчанщини – за книжку “Українцю, у себе повір” та Наталія Данилюк із Рожнятівщини – за книжку – “Світи Ти мусиш”;

У номінації “Мистецтво”Дарія Петречко, майстер народного мистецтва з Івано-Франківська – за серію альбомів “Вишивані скарби” (Центральна Бойківщина) та Галина Теремко, майстер народного мистецтва України із Городенки – за “Живопис на склі”.

У номінації “Просвітянська діяльність”Євген Луців із Надвірної –за видання “Просвіта Надвірнянщини” та Наталія Яремин, завідувач Ланчинської міської дитячої бібліотеки – за матеріал “Про зразкову дитячу бібліотеку”.

 

Лауреати 2018 року

У номінації «Література» – поет із Косівщини Микола Близнюк,

поет-просвітянин із Коломийщини Микола Гаєвий та автор книг для дітей із м. Дніпродзержинська (Дніпропетровська обл.) Олег Майборода.

У номінації «Мистецтво»Леся Мельник, керівник ансамблю «Смерічка» НД м. Івано-Франківська, і Любов Терлецька, керівник народного аматорського молодіжного хору «Осанна» (м. Івано-Франківськ), директор дяківсько-регентського університету.

У номінації «Просвітницька діяльність» - Леся Пилип`юк-Диркавець – головний редактор Всеукраїнського дитячого журналу «Дзвіночок», поет і краєзнавець зі Снятинщини Іван Оробець і білоославчанка Валентина Щербюк – голова місцевого осередку «Просвіта», член НСЖУ,  заступник редактора громадської газети «Рідне село Білі Ослави».

 

Лауреати 2017 року

У номінації «Література»:

Аделя Григорук з Косова та Іван Війтенко із села Коршів Коломийського району.

У номінації «Мистецтво»:

Любов Драгомирецька з Івано-Франківська.

У номінації «Просвітянська діяльність»:

Мирослава Камінська із села Колінці Тлумацького району.

 

Лауреати 2016 року

У номінації «Просвітянська діяльність»:

Богдан Яневич – засновник музею "Калуська в'язниця", один з засновників музею С. Бандері в Ст. Угринові (Калуш).

о. Василь Ужитчак – член просвітянського осередку в Білих Ославах, член ради музею Марійки Підірянки.У номінації «Література»:

Галина Никируй - авторка багатьох поетичних збірок, вчитель української мови (Коломия).

Марія Федунь - професор кафедри педагогіки та психології Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти, автор екскурсій у Музей Народної шани Т. Шевченка за книгу "Тарас Шевченко і Західна Україна" (Івано-Франківськ)

У номінації «Мистецтво»:

Марічка Макогон - вокалістка, лауреатка багатьох музичних конкурсів, активна учасниця просвітянських заходів у НД «Просвіта» (Старий Лисець).

 

Лауреати 2014 року

Тебешевська Оксана

 

Лауреати 2011 року

Номінація "Література"

Ільків  Марія

Номінація "Публіцистика"

Ференц  Володимир

Боднар Михайлина

 

Лауреати 2008 року

Номінація "Мистецтво": поетка і композитор з Косівщини Анничка Гнатишак.

Номінація «публіцистика» — науковий працівник Національного музею-заповідника «Давній Галич» Іван Драбчук із с. Сільця Тисменицького району та краєзнавець з Покуття Теофіл Виноградник.

Номінація «просвітня робота» — вчитель-філолог зі Снятина, засновник музею-бібліотеки Михайла Бажанського Юліан Радевич і директор Рожнятівської районної бібліотеки, заслужений працівник культури України Марія Рибчак.

Номінація «література» — професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, знана в нашому краї та за його межами поетеса Ольга Слоньовська за підготовку та видання підручника «Українська література для учнів 7-го класу».

 

Лауреати 2007 року.

Номінація "Література"

Слоньовська Ольга Володимирівна


Номінація "Публіцистика"


Драбчук Іван
Виноградник Теофіл Ілліч

 

Лауреати 2006 року

Боберський Ю. – за книги „Сліди на плаях” та „Микуличин”

Дармохвал-Гавц Л. – за виступи на наукових конференціях, сценарії, збірники, альбоми про Наталію Кобринську, Лесю Українку, Івана Франка;

Рудковський М. – за книжки для дітей та юнацтва, публіцистику;

Ярош Я. – за поезії 2006-2007 рр.

 

Лауреати 2005

Васильчук М. (кандитат філологічних наук) – за подвижницьку працю, щодо дослідження мистецтв, видавничої діяльності та невідомих історії спогадів про М. Підгірянку;

Дорошенко Я. (поет) – за книжку для дітей „Веселятка”

 

Лауреати 2004

Бойко С. – просвітянин в галузі публіцистики, активний дописувач тижневика „Слово Просвіти”; Романюк Я., Харитон В., Чабан Д. – за книжку „Пам’яттю серця зігріті”; Гук В. (член Правління ОО ВУТ „Просвіта”) – за книгу „Церківна і Станківці”; Дутчак В. (доцент кафедри інструментального мистецтва Прикарпатського університету ім. В. Стефаника) – кандидат мистецтвознавства, за книгу „Кобзареві струни”

 

Лауреати 2003

Гаврилів Л. (поетеса) – за книжки „Ой, нічко-чарівниченько ”, „Я заступлю дорогу журбі”, „Усе починається з любові...”; Чир Нестор – за поетичну книжку „Котячий обід” Санкович М. – за книгу „Ворохта : Історія, люди, традиції”

 

Лауреати 2002

Яцура І. (поетеса) – за по поетичні збірки; Фащук В. – за книгу „Княжа слава”; Бурнашов Г. (краєзнавець) – за книжки „Наша слава”, „Злочин більшовизму”, „За державу билися свою”, „Скелі Довбуша”, „Україна над усе”, „Академік Грабовецький”

 

Лауреати 2000

Багірова В. (поетеса) – за книгу для дітей „Свята земля”

 

Лауреати 1999

Лембрик І. (член Спілки письменників України) – за поетичні збірки

 

Лауреати 1998

Пилипейко І. (краєзнавець, літературознавець) – за книги з краєзнавства та літературознавства; Степаненко Б. – за збірку поезій „Сталін прийде?”

 

Лауреати 1997

Кметюк Н. (поетеса) – за збірку „Божі очі” та значний літературний доробок; Михайлів Л. (член Спілки письменників України) – за поетичні збірки „Формула зерна”, „Амплітуда вогню”, „Голаї” та книги „Рожнятів і околиці”, „Село Кропивник з погляду минулого”

 

Лауреати 1995

Гураль А. (поет і художник) – за поетичний доробок для дітей про українську мову, рідну землю, матір Україну

 

Лауреати 1994

Арсенич П. (заслужений працівник культури України) – за праці в галузі історії, літератури, етнографії і культури та невтомну громадсько-просвітницьку діяльності на ниві українського національного відродження ; Полек В. (краєзнавець) – за багаторічну науково-дослідну роботу та численні публікації в галузі літератури, науки і культури

Лауреати 1992

Аннюк Н. – за поетичну збірку „Віночок”

Оновлено 14-04-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка