Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail: Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31


Графік роботи:

Щоденно: з 10 - до 19 години
В неділю: з 10 - до 18 години
Субота - вихідний день
Останній четвер місяця - санітарний день.


Енциклопедія Сучасної України

Ільків МаріяМарія Ільків обіймає посаду директора загальноосвітньої школи-садка I ступеня №7 м. Івано-Франківська, її двічі обирали депутатом Івано-Франківської міськради, тривалий час вона очолює міську організацію Всеукраїнської Ліги українських жінок і, що найголовніше, 44 роки присвятила дошкільному вихованню прикарпатців, три десятиліття з яких - на керівній посаді. Вона невтомна у своїх пошуках та праці. Пані Марію цікавить все: зростання молодих паростків українського покоління, клопоти її виборців, Маріїнський рух, освітянський, літературний, правовий, християнський поступ народу. Піднімає питання патріотизму рідної мови, вихованості та інтелігентності на вищий ступінь в українському менталітеті, виховує в дітях всі найкращі якості, практикуючи досвід С. Русової, Г. Ващенка, М. Стельмаховича, й підтримує багатьох людей, хто бодай дещицею своєї праці прогресує у творенні омріяної поколіннями патріотів Найкращої Вільної України.

В івано-франківському видавництві „Сімик" побачила світ книга „Софія Русова і сьогодення", в якій опубліковано праці шістнадцяти педагогів школи-садка №7. Це - підсумок успішної двадцятирічної роботи дружнього колективу під керівництвом Марії Ільків, присвяченої духовному та національно-патріотичному вихованню молодого покоління за системою Софії Русової.

 Як зазначила Марія Ільків у збірнику: „...спільно ми зможемо побудувати українську національну школу, про яку мріяла Софія Русова і навчала нас. Тільки рідна національна школа - це є перша політична і соціально-педагогічна вимога кожного народу, який скидає з себе ланцюги, скидає кригу байдужості, якою було окуто її серце за часів утисків і пригноблення його власної думки, його національної свідомості. Тільки рідна школа може виховати громадянську свідомість, почуття своєї гідності".

Вечірній Івано-Франківськ. - 2009. - 11 черв.(№ 21). - С. 11.

 

Оновлено 07-08-2020
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка