Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Семчук Лазар Михайлович



Семчук Лазар Михайлович – електрик, Заслужений раціоналізатор Української РСР (1983).

Лазар Михайлович Семчук народився 25 травня 1933 року в селі Угринів Тисменицького району Івано-Франківської області.

У 1949 році, в неповних 16 літ, розпочав трудову біографію верстатником по дереву в міській артілі імені М. Хрущова, де одночасно навчався у вечірній школі робітничої молоді, закінчив 8 класів і став учнем електрослюсаря на промкомбінаті.

В 1953 році переїхав в Комсомольськ-на-Амурі, де пройшов чотирирічний гарт на ударних будовах п’ятирічки.

Повернувшись на Батьківщину, в 1957 році влаштувався на асфальтний завод електрослюсарем, а з 1961 року розпочався 33-річний період стабільної творчої роботи Лазаря Семчука на Івано-Франківській меблевій фабриці ім. Б. Хмельницького.

Саме тут бригадир електриків розкрився як обдарований і продуктивний раціоналізатор, який напрацював 256 раціоналізаторських пропозицій, що стосувалися удосконалення електричних схем живлення, систем захисту електрообладнання від перенавантаження, пристосувань з механізації ручної праці, вдосконалених технологій виробництва та покращення якості меблів, за що у 1983 році був удостоєний почесного звання „Заслужений раціоналізатор Української РСР”. 

Конструкція однієї з перших в області виробничих саун з електропідігрівом Лазаря Семчука, реалізована у свій час на Івано-Франківській меблевій фабриці, дуже швидко знайшла широке розповсюдження на підприємствах області.

Втіленню своїх ідей в практику значною мірою завдячує авторитетному в той час на Івано-Франківщині директору фабрики Борису Шульзі та головному механіку, а згодом – головному інженеру, також Заслуженому раціоналізатору Української РСР, Василю Комановському.

Вів активну роботу в громадській організації винахідників і раціоналізаторів, обирався членом обласної ради з самого початку роботи на підприємстві і був одним з її найдосвідченіших особистостей аж до виходу на заслужений відпочинок.

Входив до складу республіканської і центральної рад на Всеукраїнському і Всесоюзному з’їздах ВТВР як делегат від Івано-Франківської обласної організації.

 

Джерело інформації:

 Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 248-249.

Оновлено 20-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка