Пилипець Іван Андрійович
Пилипець Іван Андрійович – фахівець нафтогазової промисловості, кандидат технічних наук, Заслужений раціоналізатор УРСР (1970), член-кореспондент Української нафтогазової академії.
Іван Андрійович Пилипець народився 12 квітня 1934 року в селі Стоянів Радехівського району Львівської області.
Фахову освіту здобував на гірничо-промисловому факультеті Львівського політехнічного інституту. Після його закінчення у 1957 році був направлений в Долинське нафтогазовидобувне управління.
За 48 років виробничої, наукової та організаторської діяльності зробив вагомий внесок у розвиток нафтогазової промисловості. Автор 57 наукових публікацій, 42 патентів і авторських свідоцтв на винаходи та більше 150 раціоналізаторських пропозицій, окремі з яких демонструвались на виставках у Москві і Києві і були відзначені трьома бронзовими медалями.
Найвагоміший внесок зробив у вирішення проблематики контролю і регулювання процесів розробки нафтових родовищ із заводненням. Запропоновані ним термометричні і гідродинамічні методи контролю і регулювання процесів розробки нафтових покладів знайшли широке застосування на практиці і дозволили збільшити коефіцієнт охоплення заводнення пластів і їх нафтовіддачу. За його активної участі, поряд з традиційними технологіями інтенсифікації видобутку нафти, упроваджуються нові технології обробки свердловин міцелярним розчином, направленого впливу на привибійну зону свердловин з блокуванням високообводнених пластів, кислотні обробки з використання різних розчинників, а також їх різні модифікації.
Вже у 1970 році Іван Пилипець був удостоєний почесного звання „Заслужений раціоналізатор Української РСР”.
У 1975 році закінчив аспірантуру при Московському інституті нафтохімічної і газової промисловості, здобув вчений ступінь кандидата технічних наук.
Упродовж 1980-1981 рр. працював радником при Міністрові з нафтової сировини у Болгарії.
З часу заснування Всесоюзного товариства винахідників і раціоналізаторів (ВТВР) стояв біля витоків первинної організації ВТВР в управлінні, тривалий період очолював цю організацію, обирався членом президії обласної ради, а в 1968 і 1971 роках – делегатом від Івано-Франківської області на III і IV з’їзди ВТВР.
Джерело інформації:
Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 224-225.