Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Дем’янчук Михайло Миколайович



Дем’янчук Михайло Миколайович – інженер-механік, новатор виробництва, Заслужений раціоналізатор Української РСР (1986).

Михайло Миколайович Дем’янчук народився 1 жовтня 1936 року в м. Надвірна Івано-Франківської області.
Трудову біографію розпочав шістнадцятирічним юнаком в Надвірнянській автоколоні. Працював лінійним механіком, а з 1972 р. – головним механіком районного дорожньо-ремонтного спеціалізованого управління. Уміло і творчо підходив до виконання своїх професійних обов’язків, забезпечуючи надійність функціонування дорожніх механізмів і автотранспорту.
Постійно вдосконалюючи машини і застаріле обладнання, напрацював більше 100 раціоналізаторських пропозицій і 3 винаходи, які принесли у свій час народному господарству економію трудових, матеріальних і енергетичних ресурсів.
За досягнуті успіхи в новаторстві Михайло Дем’янчук в 1974 році був нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ колишнього СРСР, його ім’я занесене в Книгу пошани РайДРСУ та Облавтодору.
У 1986 році зайняв перше місце в республіканському конкурсі з механізації ручних робіт в дорожньому будівництві і занесений в Книгу „Почесних раціоналізаторів і винахідників об’єднання „Укравтодор”. В цьому ж році Указом Президії Верховної Ради УРСР був удостоєний звання „Заслужений раціоналізотор Української РСР”.
Серед його нагород – нагрудні значки „Ударник IХ пятилетки”, „Ударник ХI пятилетки”, „Отличник изобретательства и рационализации” та ін.
В 1988 р. М. М. Дем’янчук представляв науково-технічні розробки дорожніх організацій Івано-Франківщини на „Ярмарку ідей”, який проходив на ВДНГ Української РСР. За підсумками цього конкурсу три його розробки були визнані кращими в дорожній галузі, а автор отримав Почесну грамоту Міндорбуду.
Обирався делегатом IХ Всесоюзного з’їзду НТТ у складі делегації Української РСР.
Новатор виробництва, авторитетний член ради Івано-Франківської обласної організації ТВР України впродовж всього трудового життя прищеплював любов до творчості молодому поколінню і виховав десятки раціоналізаторів в галузі будівництва доріг, ремонту та обслуговування шляхів сполучення.

 

Джерело інформації:

Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 97-98.

Оновлено 20-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка