Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Волосовська Марія ПавлівнаВолосовська Марія Павлівна – заслужений раціоналізатор України (1993), Заслужений працівник легкої промисловості (1988), кавалер Ордена Княгині Ольги, керівник іменної дизайн-студії.

Народилася Марія Павлівна Волосовська 5 грудня 1942 року в м. Тисмениця Івано-Франківської області. Трудову діяльність розпочала ученицею швеї-мотористки пошивного цеху хутрофірми „Тисмениця”, одночасно навчалася у Київському технологічному інституті легкої промисловості.

Пройшла усі щаблі виробництва від швеї, інженера-хіміка, начальника управління якістю, начальника кушнірсько-пошивного виробництва, заступника головного інженера, головного інженера до генерального директора  фірми.

З 1983 по 1998 роки працювала на посаді головного інженера, де й особливо розкрила творчі якості. Упродовж цього часу значну увагу приділяла оновленню асортименту хутрових виробів, розширенню підприємства, його технічному переоснащенню, щорічно впроваджуючи понад 60 новинок з техніки і технологій. Фахівцями підприємства освоювалась технологія переробки хутра з шкірок норки, мерлушки, каракуля, овчини, козлика, крота, габалів.

Інтелектуальна скарбниця хутрової галузі завдячує М. Волосовській ефективними способами обробки та фарбування хутра, методами розкладок і комбінованими методами розкрою.  Революційним досягненням виявився спосіб рельєфної стрижки шкурок кролика, який відкрив новий напрямок моделювання та пошиття хутрових виробів з цієї сировини.

На фірмі розвивався сучасний дизайн, була створена власна школа конструкторів-модельєрів, налагоджувались зв’язки з зарубіжними країнами. Підприємство стало власником біля 200 патентів України на промислові зразки, багато з яких були відзначені Почесними грамотами, медалями в Монреалі, Софії, Белграді, Алма-Аті, Франкфурті-на-Майні та ін.

М. П. Волосовська втілювала творчі ідеї та впроваджувала інновації і як керівник хутрофірми „Тисмениця”, яку очолила в 1998 р. Її раціоналізаторські розробки публікувалися в офіційних бюлетенях „Промислова власність”, наповнювали патентні фонди більше 150 країн світу.

З її ініціативи у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника було відкрито спеціальні групи підготовки фахівців хутрового виробництва.

В особистому творчому доробку Марії Волосовської понад 200 раціоналізаторських пропозицій, 4 винаходи, 470 промислових зразків.

За вагомий внесок у винахідництво і раціоналізацію у1988 р. їй присвоєно почесне звання „Заслужений працівник легкої промисловості”; вона стала першою жінкою в області, якій в 1993 році присвоєно почесне звання „Заслужений раціоналізатор України”, а в 1997 р. М. Волосовська була нагороджена Орденом Княгині Ольги.

Багатий досвід роботи в хутровій галузі, знання і невпинний творчий пошук надихнули на створення іменної дизайн-студії Марії Волосовської, яка тривалий час функціонувала на базі експериментального цеху хутрофірми, а нині є приватною.

 

Джерело інформації:

 Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 48-53.

Оновлено 18-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка