Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Северинчик Микола АфанасійовичСеверинчик Микола Афанасійович (1940 р. в Західній Білорусі ­– 2013, м. Івано-Франківськ) – кандидат технічних наук, фахівець у галузі машин та обладнання для буріння нафтових і газових свердловин та розробки різьбових змазок, керівник приватного підприємства „Завод НАФТОХІМ”, Заслужений винахідник України.

М. А. Северинчик навчався у Львівському політехнічному інституті на нафтовому факультеті, після закінчення був направлений на роботу в м. Долину на Івано-Франківщину. Спочатку працював майстром цеху з ремонту нафтового обладнання, а через рік – головним інженером.

Плідний етап наукової і творчої діяльності розпочався з 1972 р. в Івано-Франківському інституті нафти і газу і тривав 19 років. У цьому закладі Микола Северинчик, здобувши ступінь кандидата технічних наук, займаючи посади доцента, провідного наукового працівника, опублікував біля 150 наукових праць, з них – 5 книг. Монографія вченого „Машини та обладнання для буріння нафтових і газових свердловин” до цього часу використовується студентами.

Дослідник відкрив серію змазок для нафтової промисловості типу ГС, в тому числі мильнополімерних із додаванням рослинних полімерів, які самі володіють змащувальними властивостями, не твердіють з часом і гарантують легке розгвинчування різьбових з’єднань. За це відкриття М. А. Северинчик був удостоєний почесного звання „Заслужений винахідник України”.

На базі своїх винаходів організував на Івано-Франківщині власне підприємство „Завод НАФТОХІМ”, де налагодив виробництво різьбових змазок для нафтової промисловості країн СНД. Згодом було розроблено і освоєно нові види змазок „Арматол-10” для шарових кранів магістральних газопроводів та ГС-6 для газових кранів побутових газових приладів.

Новинкою сьогодення є авторська емульсійна змазка „Бетонол” для змащування сталевих форм на залізобетонних заводах.

Рішенням Президії науково-експертної Ради Національної іміджевої програми „Лідери ХХІ століття” від 21.07.04 р. продукції заводу присвоєно Знак Якості „Вища проба” з рекомендацією до нагороди Міжнародним призом „Європейська якість”.

 

Джерело інформації:

Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 244-247.

Оновлено 12-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка