Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Палійчук Іван Васильович



Заслужений винахідник України, вчений, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри стоматології післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету

Він народився 4 серпня 1962 року в с. Чорний Потік Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Здобувати освіту почав в Івано-Франківському медичному училищі (кваліфікація - фельдшер), пізніше - навчався на стоматологічному факультеті Івано-Франківського медичного інституту.

Працював лікарем-стоматологом в Івано-Франківському технікумі фізичної культури.

У 1998р. захистив кандидатську дисертацію і став асистентом кафедри стоматології факультету післядипломної освіти медичного університету, а згодом - доцентом кафедри.

Іван Васильович - член наукової комісії, керівник патентно-інформаційного відділу Івано-Франківського національного медичного університету.

Переможець обласного рейтингового огляду «Галицькі кмітливці» в двох номінаціях: «Кращий патентознавець» та «Кращий вчений-винахідник».

23 серпня 2011 року за значний особистий внесок у становленні Незалежності України, заслуги у соціально-економічній, науково-технічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння українському народові, йому присвоєно почесне звання «Заслужений винахідник України».

У 2013р. захистив докторську дисертацію.

У науковому доробку Івана Палійчука 250 друкованих наукових праць: з них 8 підручників, 5 навчальних посібників, 17 навчально-методичних посібників та більше 100 патентів і раціоналізаторських пропозицій.

Серед них найвагомішими є наукові роботи з вивчення генетичних, імунологічних, мікробіологічних факторів розвитку ускладнень при протезуванні зубів.

 Зустріч із вченим в Інтелектуальному клубі творчих особистостей «Галицькі кмітливці» відбулася 22 лютого 2012 року.

Директор ІФОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій ознайомила присутніх з останніми напрацюваннями в рамках спільного проєкту ТВР і СНІО України та головної книгозбірні області, презентувала «Кейс винахідника», де зібрані бібліографічні покажчики, списки, інформація про Громадську приймальню - центр підтримки науковців, винахідників та раціоналізаторів, розповіла про найближчі плани.

Розповідь Івана Палійчука про свій життєвий та творчий шлях супроводжувалася мультимедійними слайдами, цікавими фактами із наукової практики, як саме, крок за кроком, долаючи бар'єри на винахідницькій стежинці, досягав успіху.

Богдан Середюк дуже високо оцінив працю науковця, який неодноразово ставав переможцем обласного рейтингового огляду «Техтворчість Прикарпаття» в номінації «Кращий вчений-винахідник» та привітав його з присвоєнням звання «Заслужений винахідник України» з нагоди 20-річчя незалежності України.

Приємним сюрпризом був виступ учениці музичної школи № 1 Романни Микитчук, яка полонила серця присутніх дитячою жартівливою піснею.

Свої побажання вченому щодо подальших наукових досягнень висловили ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, проректор з наукової роботи Ігор Вакалюк, вчений-винахідник в галузі генетики та молекулярної біології Лариса Ковальчук, перший вчитель, лікар-стоматолог Микола Кардащук.

Про необхідність розвитку стоматологічних послуг наголосив завідувач кафедри управління регіональним економічним розвитком ІФНТУНГ Віктор Петренко, Заслужений діяч мистецтв України Богдан Губаль, а також вчений-економіст професор Василь Гречаник.

 На завершення зустрічі гостей очікував ще один сюрприз - мультимедійний показ цікавих фактів у галузі медицини - «Подивись і посміхнись», підготовлений працівниками бібліотеки.

У залі була також розгорнута книжкова виставка «Науковий доробок Івана Палійчука», де присутні могли побачити вагомий внесок вченого у вітчизняну стоматологію.

 

Оновлено 20-01-2025
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка