Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Палійчук Іван ВасильовичПалійчук Іван Васильович (4.08.1962 р., с. Чорний Потік Надвірнянського р-ну Івано-Франкіської обл.)працівник вищої школи, кандидат медичних наук, фахівець-винахідник у галузі стоматології, патентознавець, Заслужений винахідник України (2012 р.).

 

Основні віхи життя і творчості І. В. Палійчука

1977 р. – стає студентом фельдшерського відділення Івано-Франківського медичного училища.

1981 р. – закінчує медучилище, проходить службу в лавах Радянської Армії Далекосхідного військового округу.

1983 р. – навчається на стоматологічному факультеті Івано-Франківського державного медичного інституту.

1988 р. – закінчує інститут, проходить однорічну інтернатуру зі спеціальності „Стоматологія” в Івано-Франківській міській стоматологічній поліклініці.

1989-1995 рр. – практикує набуті знання лікаря-стоматолога в Івано-Франківському республіканському технікумі фізичної культури, займається науковою роботою при кафедрі ортопедичної стоматології Івано-Франківської державної медичної академії.

У цей період розпочинається тісна співпраця Івана Васильовича Палійчука з Миколою Михайловичем Рожком. Разом з ним створює перший винахід – „Спосіб виготовлення знімних протезів”, на який отримує авторське свідоцтво колишнього СРСР.

1996 р. – навчається в клінічній ординатурі при кафедрі стоматології факультету післядипломної освіти, успішно захищає кандидатську дисертацію на тему: „Контроль якості лікування хворих знімними пластиковими протезами із акрилових пластмас”.

1998 р. – закінчує ординатуру, працює асистентом цієї кафедри, членом наукової комісії.

2004 р. – доцент кафедри стоматології, керівник патентно-інформаційного відділу.

З 2003 року працює над дисертацією на тему „Обґрунтування комплексних методів прогнозування, діагностики, профілактики та лікування протезних стоматитів”, є одночасно співвиконавцем комплексної науково-дослідної роботи кафедри на тему: „Комплексні методи діагностики та лікування стоматологічних захворювань населення Івано-Франківської області”, що отримала державну реєстрацію.

У творчому доробку Івана Палійчука понад 70 авторських наукових праць, у співавторстві – 3 навчальних і 7 методичних посібників, 15 винаходів, захищених патентами України, з проблем покращення і вдосконалення методів лікування хворих знімними та незнімними ортопедичними конструкціями.

Він – один з авторів підручника „Зубопротезна техніка”, навчальних посібників „Стоматологія для лікарів післядипломної освіти”, „Ускладнення від місцевої анестезії в щелепно-лицевій діяльності”.

На нинішньому етапі діяльності спрямовує свої творчі зусилля на пріоритетному напрямку науково-дослідницької роботи, практичного призначення, зокрема, в галузі покращення технологій виготовлення знімних зубних протезів, створення експрес-методу визначення рівня залишкового мономеру в знімних акрилових протезах, доклінічній діагностиці аномалій розвитку зубів у дітей, діагностиці та прогнозуванні виникнення алергічних протезних стоматитів у первинно протезованих хворих, пізнанні генетичних факторів у розвитку ускладнень, що виникають при протезуванні знімними конструкціями зубних протезів.

 

Джерело інформації: 

Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 204-206. 

Оновлено 28-09-2023
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка