Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Кірюк Христина ІванівнаКірюк Христина Іванівна (1950-2012) –

Заслужений винахідник України (2003 р.)

 

Х. І. Кірюк свою трудову діяльність розпочала у 1968 році: працювала на посаді рецептора аптеки № 54 в Заболотові Снятинського району. Згодом перейшла на роботу в Івано-Франківське обласне об’єднання спиртової і лікеро-горілчаної промисловості. Водночас навчалася в Київському технологічному інституті харчової промисловості.

Саме в об’єднанні пройшла шлях від завідувача лабораторією хлібопекарського цеху до заступника генерального директора з якості.

Як фаховий завідувач лабораторією, досконало володіла методикою хімічного аналізу. Як дегустатор, практично безпомилково на смак визначала органолептичні показники лікеро-горілчаних напоїв та бальзамів.

Христина Кірюк завжди була у невпинному творчому пошуку, результати якого втілились у технологіях виготовлення унікальних напоїв, дріжджів хлібопекарських, харчових есенцій, ароматизованих і маринадних оцтів, інших продуктів з використанням цілющих природних середників Карпатського краю та унікальної води.

Завдяки їй створено і впроваджено у виробництво широкий асортимент горілок: „Банкетна”, „Корона”, „Древньогалицька”, „Золота Тайстра”, „Корал”, „Полонина”, „Роксолана”, „Гранд”, „Карпатська”; лікерів: „Королівський”, „Чорний Оксамит”, „Смарагд”, „Рубін”; бальзамів: „Прикарпатський”, „Княгинин”, „Клеопатра”; серії коктейлів „Віват”, які користуються широким попитом і принесли об’єднанню у свій час славу та визнання.

Ця продукція здобула більше 50-ти дипломів на вітчизняних виставках і понад 30 – на Міжнародних, а торгова марка „Княгинин” визнана Лауреатом популярного Міжнародного рейтингу „Золота Фортуна – 98” як еталон якості і вірності старим традиціям.

В авторському доробку Х. І. Кірюк – більше 50-ти винаходів, промислових зразків і знаків для товарів і послуг, від використання яких отримано майже 2 млн. гривень прибутку.

Вона неодноразово визнавалася переможцем популярного обласного конкурсу „Галицький кмітливець року” у номінації „Кращий винахідник серед жінок”, була однією з кращих голів низових осередків Товариства винахідників і раціоналізаторів України.

Христина Кірюк стала першою жінкою в області, якій Указом Президента України в 2003 році присвоєно почесне звання „Заслужений винахідник України”.

Як член Президії обласної організації Товариства винахідників і раціоналізаторів України і голова низового осередку зробила вагомий внесок для створення сприятливої творчої атмосфери у винахідницькій громаді.

Джерело інформації:

Етюди про галицьких кмітливців : збірка портретних автобіографічних нарисів винахідників Прикарпаття : довід. вид. / Б. І. Середюк. – Івано-Франківськ : ПП Супрун, 2005. – С. 128-131.

Оновлено 21-06-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка