Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

„Тарас Шевченко на полотнах Степана Герелишина”ББК    85.14 (4Укр)

УДК   75. 05 (477)

           Ш 37

„Тарас Шевченко на полотнах Степана Герелишина" : буклет / Івано-Франків. ОУНБ ім. І. Франка, Від. л-ри з мистец. ; [упоряд. Г. І. Пристай; дизайн, комп. верстка прац. від. л-ри з мистец.]. - Івано-Франківськ, 2013. - 14 с. : іл.

Видання ставить за мету відтворити у світлинах, вміщених у буклеті, роботи Степана Герелишина та ознайомити читача з його творчістю.

Призначене для мистецтвознавців, працівників музеїв, викладачів, студентів, учнів творчих навчальних закладів, широкого кола шанувальників мистецтва.

Упорядник:

Пристай Г. І. - завідувач відділу літератури з мистецтва

Дизайн і комп'ютерна верстка:

Працівники відділу літератури з мистецтва

ОУНБ ім. І. Франка

Народився Степан Герелишин у 1931 року в с. Стримба Надвірнянського району Івано-Франківської області в селянській родині. З раннього дитинства Степан запам'ятав багато віршів із Шевченкового „Кобзаря". З того часу і зародилась мрія намалювати портрет поета.

Участь у загальних виставках малярства, обласних семінарах-практикумах дали художникові поштовх до ще активнішої творчої праці.

В 1994 та 1996 рр. в Івано-Франківську відбулися персональні виставки робіт, які користувалися великим успіхом і схвальними враженнями відвідувачів. Рівно через 10 років у виставковій залі НМЦКП відбулась ще одна персональна виставка творчого доробку Степана Герелишина, яка була приурочена до 15-ї річниці Незалежності України, 150-ї річниці від дня народження І. Франка і 75-річчя художника.
          Степан Герелишин - лауреат Надвірнянської районної премії ім. Надії Попович в номінації „Образотворче і народне мистецтво" за створення постійно діючої картинної галереї у с. Стримба (2007 рік).

Творчою діяльностю Степан Герелишин займається вже 50 років. Його доробок налічує близько півтора тисячі робіт - портрети Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, відомих сучасних поетів і письменників, політичних

діячів, краєвиди Карпат та сюжетні полотна.     У літературно-мистецькій вітальні художник представив близько 40 картин, які відзначаються власним стилем, щирістю, яскравістю та наповнені аурою добра, почуттям патріотизму, любові до України, її історії та героїчних постатей, глибоким захопленням рідною землею. Степан Герелишин учить бачити і любити в буденному свято кольорової краси як дарунок доброї душі художника.

 

Пропозиції та замовлення просимо надсилати на адресу:

м. Івано-Франківськ,

вул. Чорновола, 22,

ОУНБ ім. І. Франка,

відділ літератури з мистецтва,

тел. 75-01-32

E-mail: libifua@gmail.com

 

Оновлено 20-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка