Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Вікно в Америку   Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні підтримує мережу громадських інформаційних ресурсних центрів по всій Україні. До цієї мережі входять 29 центрів «Вікно в Америку» в різних областях України. Кожен Центр - це приклад партнерства між урядом США та українською бібліотекою, яка надає простір та адміністративний персонал.

Інформаційний ресурсний центр «Вікно в Америку» діє в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці у відділі соціокультурної проєктної діяльності за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Метою Центру є надання актуальної інформації про США та поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями. Місія Центру полягає в сприянні взаєморозумінню між США та Україною. Це досягається шляхом надання інформації про США: історію, уряд, суспільство, забезпечення доступу до ресурсів Інтернету. Актуальною є  інформація про американські програми допомоги та обміну.

У центрі «Вікно в Америку» проводяться різноманітні заходи, спрямовані на зближення американців та українців - відбуваються лекції спікерів зі США, співробітників Посольства, науковців Програми ім. Фулбрайта, волонтерів Корпусу Миру та інших американців, завдяки яким громадяни США та України вчаться один в одного, водночас зміцнюючи зв'язки між нашими країнами. Центр «Вікно в Америку» також є місцем проведення інших заходів Посольства США, включаючи зустрічі випускників програм обмінів, фотовиставки, кінопокази.

Для шанувальників англійської мови діє англомовний клуб «English Speaking Club», метою діяльності якого є спілкування живою англійською мовою та її вдосконалення за участі волонтерів Корпусу Миру в Україні та випускників програми імені Фулбрайта, носіїв мови.  Для молоді діє молодіжний клуб англійської мови / Youth English Club, який ведуть волонтери центру, випускники програми FLEX. В рамках Всеукраїнської ініціативи «Вікно до успіху: Клуб жіночої кар'єри» / «Window To Success: Women's Career Club» проходять засідання жіночого клубу, де учасниці читають, обговорюють та застосовують на практиці поради та вказівки з книги «Мене не спинити: шість звичок жінок у країнах, що розвиваються» Ранії Андерсон, провідної американської експертки з кар'єрного розвитку жінок-підприємців у країнах, що розвиваються. Для любителів читання діє англомовний Клуб читання, започаткований Джейкобом Хетчом, колишнім волонтером Корпусу Миру. Тепер клуб модерує український волонтер Михайло Сенютович. Для тих, хто цікавиться філософією/психологією, у центрі відбуваються засідання англомовного Клубу психології, які проводить психолог за фахом Олександр Савчин.

Щомісяця відбуваються засідання профі-студії для вчителів англійської мови шкіл міста Івано-Франківська та області.

На сьогоднішній день фонди Івано-Франківського Центру налічують близько 2500 примірників книг різноманітної тематики про США. Особливу цінність складає 144-томна серія «Американська бібліотека», серед уславлених майстрів пера яких є твори У. Брауна, Г. Джеймса, Т. Драйзера, В. Ірвінга, Дж. Купера, Дж. Лондона, М. Твена. Багатою є колекція документальних та класичних американських фільмів (200).  У Центрі можна переглянути постійно діючі виставки плакатів з історії та культури Америки.

З 2012 року в рамках проєкту читачі отримали можливість безкоштовного on-line доступу до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA.  Також в центрі є можливість скористатися ресурсами таких англомовних баз даних як VoA і Teacher Planet. Для демонстрації документальних фільмів при проведенні заходів Посольство США надало безкоштовний доступ до Kanopy - потокової відеоплатформи, яка пропонує фільми та документальні фільми англійською мовою.

 

Новини проекту "Вiкно в Америку"

Новини проекту за 2014-2015 рік

Новини проекту за 2016 рік

Новини проекту за 2017 рік

Новини проекту за 2018 рік

Новини проекту за 2019 рік

Новони проекту за 2020 рік

Новини проекту за 2021 рік

Новини проекту за 2022 рік

Новини проекту за 2023 рік

Ми чекаємо на вас за такою адресою:
м.Івано-Франківськ
вул.Незалежності, 46
Контактний телефон : (0342) 53-24-40
E-mail :  ivfr.woaukraine@gmail.com

https://www.facebook.com/IvanoFrankivskWindowOnAmerica

Оновлено 27-02-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка