Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Вікно в Америку   Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні підтримує мережу громадських інформаційних ресурсних центрів по всій Україні. До цієї мережі входять 29 центрів «Вікно в Америку» в різних областях України. Кожен Центр - це приклад партнерства між урядом США та українською бібліотекою, яка надає простір та адміністративний персонал.

Інформаційний ресурсний центр «Вікно в Америку» діє в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці у відділі соціокультурної проєктної діяльності за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Метою Центру є надання актуальної інформації про США та поповнення фондів бібліотек англомовними виданнями. Місія Центру полягає в сприянні взаєморозумінню між США та Україною. Це досягається шляхом надання інформації про США: історію, уряд, суспільство, забезпечення доступу до ресурсів Інтернету. Актуальною є  інформація про американські програми допомоги та обміну.

У центрі «Вікно в Америку» проводяться різноманітні заходи, спрямовані на зближення американців та українців - відбуваються лекції спікерів зі США, співробітників Посольства, науковців Програми ім. Фулбрайта, волонтерів Корпусу Миру та інших американців, завдяки яким громадяни США та України вчаться один в одного, водночас зміцнюючи зв'язки між нашими країнами. Центр «Вікно в Америку» також є місцем проведення інших заходів Посольства США, включаючи зустрічі випускників програм обмінів, фотовиставки, кінопокази.

Для шанувальників англійської мови діє англомовний клуб «English Speaking Club», метою діяльності якого є спілкування живою англійською мовою та її вдосконалення за участі волонтерів Корпусу Миру в Україні та випускників програми імені Фулбрайта, носіїв мови.  Для молоді діє молодіжний клуб англійської мови / Youth English Club, який ведуть волонтери центру, випускники програми FLEX. В рамках Всеукраїнської ініціативи «Вікно до успіху: Клуб жіночої кар'єри» / «Window To Success: Women's Career Club» проходять засідання жіночого клубу, де учасниці читають, обговорюють та застосовують на практиці поради та вказівки з книги «Мене не спинити: шість звичок жінок у країнах, що розвиваються» Ранії Андерсон, провідної американської експертки з кар'єрного розвитку жінок-підприємців у країнах, що розвиваються. Для любителів читання діє англомовний Клуб читання, започаткований Джейкобом Хетчом, колишнім волонтером Корпусу Миру. Тепер клуб модерує український волонтер Михайло Сенютович. Для тих, хто цікавиться філософією/психологією, у центрі відбуваються засідання англомовного Клубу психології, які проводить психолог за фахом Олександр Савчин.

Щомісяця відбуваються засідання профі-студії для вчителів англійської мови шкіл міста Івано-Франківська та області.

На сьогоднішній день фонди Івано-Франківського Центру налічують близько 2500 примірників книг різноманітної тематики про США. Особливу цінність складає 144-томна серія «Американська бібліотека», серед уславлених майстрів пера яких є твори У. Брауна, Г. Джеймса, Т. Драйзера, В. Ірвінга, Дж. Купера, Дж. Лондона, М. Твена. Багатою є колекція документальних та класичних американських фільмів (200).  У Центрі можна переглянути постійно діючі виставки плакатів з історії та культури Америки.

З 2012 року в рамках проєкту читачі отримали можливість безкоштовного on-line доступу до ресурсів англомовної бази даних eLibraryUSA.  Також в центрі є можливість скористатися ресурсами таких англомовних баз даних як VoA і Teacher Planet. Для демонстрації документальних фільмів при проведенні заходів Посольство США надало безкоштовний доступ до Kanopy - потокової відеоплатформи, яка пропонує фільми та документальні фільми англійською мовою.


 

Новини проекту "Вiкно в Америку"

Новини проекту за 2014-2015 рік

Новини проекту за 2016 рік

Новини проекту за 2017 рік

Новини проекту за 2018 рік

Новини проекту за 2019 рік

Ми чекаємо на вас за такою адресою:
м.Івано-Франківськ
вул.Незалежності, 46
Контактний телефон : (0342) 53-24-40
E-mail :  ivfr.woaukraine@gmail.com

https://www.facebook.com/IvanoFrankivskWindowOnAmerica

Оновлено 26-09-2021
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка