Групи психологічної самопідтримки ВПО в обласній книгозбірні
18 червня 2023 року в просторі Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка у відділі соціокультурної проєктної діяльності відбулося перше засідання групи психологічної підтримки для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Такі групи діють в рамках програми «Єднання заради дії», яка впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) разом з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США.
Розпочала зустріч Христина Шовкопляс, регіональна представниця програми «Єднання заради дії» в Івано-Франківській громаді, яка представила основну місію програми, її діяльність та можливості.
Л. Жирик, заступниця директора ІФОУНБ ім. І. Франка, надала інформацію про діяльність та послуги книгозбірні для ВПО, а це: клуб англійської мови для жінок ВПО, надання консультацій з працевлаштування та можливість безкоштовного користування інтернетом та технічним обладнанням, проведення тренінгів з медіаграмотності, майстер-класів для дітей ВПО.
Групи психологічної самопідтримки - безпечний простір, де можна підтримати себе у складні часи, поділитись власним досвідом, думками та почуттями, а також вислухати інших. Спільне переживання травматичних подій допоможе знайти нову опору і підтримку, подивитись на проблеми під іншим кутом та побудувати плани на майбутнє для себе і близьких.
Під час зустрічей у невеликих групах учасники зможуть покращити навички регулювання свого емоційного стану, розуміння оточуючих, налагодження зв'язку з собою, розуміння своїх потреб та бажань, а також відновлення свого ресурсного стану.
Ведучими груп є учасниці тренінгу «Стійкість під час війни» Оксана та Світлана, які отримали навички та знання з психологічної підтримки від програми «Єднання заради дії» та мають бажання допомагати іншим.
Групи підтримки супроводжуються методологічною допомогою команди програми «Єднання заради дії» - дворічної програми, яка має на меті допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) в Україні навчитися цінним навичкам вирішення конфліктів і адвокації задля зменшення їх вразливості та підвищення згуртованості громад. Програма реалізується в 25 громадах 15 областей України.
Одним із основних інструментів програми є семінари та тренінги з реалізації соціальних проєктів, адвокації прав та інтересів ВПО, а також обміну досвідом між активістами з різних областей.