Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

«Калушезнавство в історії бойківського краю»



12 квітня 2023 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася творча зустріч, в контексті якої йшла мова про наукові досягнення і здобутки калушан – відомих краєзнавців, істориків, письменників, журналістів та громадсько-культурних діячів.

Відкрила захід заступниця директора з наукової роботи Галина Горбань, яка означила важливість та цінність наукових досягнень з історії та розвитку Калущини для формування краєзнавства на Прикарпатті. Також вона виокремила вагомість книг калушан, які гідно поповнюють фонди головної книгозбірні області.

Згадані видання були розміщені на тематичній книжковій виставці «Калушезнавство в історії бойківського краю», яка була підготовлена фахівчинями відділу краєзнавчої література і стала візуальним доповненням до насиченого діалогу.

Модератор зустрічі - доктор історичних наук, професор кафедри філології та перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, член правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Івано-Франківського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, головний редактор «Калуських історичних студій» Олег Малярчук.

Загалом мова йшла про досягнення, здобутки, підведення підсумків проробленої роботи та планування майбутніх проєктів усіма учасниками. Зокрема, поділилися своїми судженнями, ідеями та пропозиціями голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, відомий педагог Михайло Косило та директор Івано-Франківського обласного центру соціальних служб Ростислав Микитюк.

Інформативним та змістовним був виступ Івана Тиміва - старшого наукового співробітника Краєзнавчого музею Калущини, історика, члена Національної спілки краєзнавців України, який акцентував увагу присутніх на історії заснування, значимості та науковій цінності виданих томів «Калуських історичних студій». Він зауважив, що над згаданим збірником наукових статей працює ціла команда науковців, які відкривають нові факти, версії та гіпотези, пов'язані з історією становлення нашого краю, й зокрема Калущини.

Про свій внесок у дослідження рідного краю розповіли виконуючий обов'язки завідувача КЗ «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Олег Відливаний, журналістка і краєзнавиця, членкиня Національної спілки краєзнавців України Дарія Ониськів, наукова співробітниця музейно-виставкового центру Людмила Андрійчук, завідувач історико-меморіального музею Степана Бандери (с. Старий Угринів) Степан Лесів, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Руслан Делятинський.

Про важливість популяризації краєзнавчих знань говорили доцент кафедри українознавства та філософії Івано-Франківського національного медичного університету, історик Ігор Любчик, доктор філософських наук Володимир Сабадуха, заступниця начальника управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради Леся Піцик, викладач ліцею імені Р.Шухевича Ігор Гук.

Команда калуських однодумців і далі перебувають у творчих пошуках нових тем для досліджень. Вони продовжують працювати над сьомим томом наукового збірника «Калуські історичні студії», який вийде у травні 2023 р.

Світлини

Оновлено 21-11-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка