Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Тренінги в рамках проєкту «Бібліотека як безпечне місце»



22-23 вересня 2022 року фахівці Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка Галина Горбань та Людмила Жирик взяли участь в навчальних тренінгах проєкту «Бібліотека як безпечне місце», організованих Goethe-Institut в Україні та ВГО Українська бібліотечна асоціація. Це був дводенний онлайновий семінар на тему «Створення безпечного укриття у бібліотеці».

З вітальним словом до учасників тренінгу звернулися організатори -Саміра Захра, керівниця відділу «Інформація та бібліотека» Goethe-Institut в Україні та Ярослава Сошинська, виконавча директорка ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Доповідачами на тренінгу були: представники Державної служби з надзвичайних справ Юрій Водолажський, майстер виробничого навчання навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності м.Києва та Ігор Цитлес, завідувач міжрайонного навчально-консультаційного пункту навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності м.Києва; Анастасія Гулевата, архітекторка агенції Zvidsy із досвідом проєктування об'єктів громадського призначення від меморіального комплексу до студентського кампусу, від лікарні до парків та скверів; Олена Кійко, заступниця директора Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та Надія Кіндрись, заступниця директора Львівської обласної бібліотеки для дітей. Модерували заходи Анна Журавльова, фахівчиня відділу «Інформація та бібліотека» Goethe-Institut в Україні та Вікторія Польова, адміністративна координаторка Виконавчого офісу, заступниця голови Молодіжної секції ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Перший день роботи онлайн тренінгу обговорювали поняття «об'єкту цивільного захисту» та облаштування укриття, а саме: вимоги законодавства щодо створення фонду захисних споруд цивільного захисту та організації укриття у ньому населення;  захисні споруди цивільного захисту, їхнє призначення та облаштування;  рекомендації щодо визначення об'єктів, придатних до включення у фонд захисних споруд цивільного захисту як найпростіше укриття; підготовка підвального приміщення, цокольного поверху до використання як найпростішого укриття та здійснення оцінки готовності укриття та порядок його реєстрації, дозволу на використання.

Також піднімалися питання обслуговування та порядку дій з функціонування укриття: алгоритм дій керівника щодо забезпечення укриття персоналу та відвідувачів суб'єкта господарювання; рекомендації населенню щодо укриття в захисних спорудах, порядок заповнення захисних споруд і перебування у них; евакуація із заваленої захисної споруди; порядок надання домедичної допомоги в захисних спорудах при різних видах ушкоджень (кровотечах, переломах, вивихах, опіках, отруєннях тощо) та проведення найпростіших реанімаційних заходів при зупинці серця та відсутності дихання, правила перенесення і транспортування потерпілих з різними видами пошкоджень; забезпечення пожежної безпеки в захисних спорудах, дії персоналу при виникненні пожежі, вибуху, способи застосування первинних засобів пожежогасіння, правила безпеки під час користування засобами пожежогасіння.

Другий робочий день розпочався з презентації Анастасії Гулеватої, архітекторки, і темою лекції було «Укриття як точка зростання та перегляду підходу до комфорту і безпеки бібліотеки».

Своїм досвідом зі створення укриття в книгозбірнях ділилися колеги Олена Кійко (м. Запоріжжя) «Укриття в бібліотеці: досвід організації безпечного простору» та Надія Кіндрись (м. Львів) «Леотека = безпека».

Насамкінець відбулося підведення підсумків тренінгу, обговорення організаційних питань та дружнє спілкування колег.

Світлини

Оновлено 26-04-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка