Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Народознавча студія в Клубі креативу обласної книгозбірні



08 вересня 2022 року в рамках ініціативи ВільноХаб програми «Мріємо та діємо», яка діє в Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), відбулася народознавча студія з елементами креативу – виготовлення пшеничного колоска дітьми внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та дітьми міста Івано-Франківська.

Фахівці обласної книгозбірні розповіли дітям про те, що колоски є символом однієї з найбільших святинь українського народу - хліба, символом урожайності та процвітання. Вони відображають працьовитість і єдність народу та є символом родючості української землі. Кожен злак має своє смислове навантаження.

Головним елементом нашої композиції була пшениця, яка символізує вічність,  символ життя, плодючості, достатку, щастя, знак добробуту і злагоди в сім'ї. Злакові символізують прадавнє коріння, оскільки належать до числа найдревніших культурних рослин. Їхня присутність у структурі герба є заслуженою даниною величезній ролі хліборобства в історії нашого народу. Адже культура вирощування злакових походить із глибини віків прадавньої української історії.

Дітям були роздані заготовки з гофрованого паперу для виготовлення пшеничного колоска, кожен вибрав собі улюблений колір. І розпочався творчий процес - хтось в задумі, хтось емоційно, дівчинка Віка в процесі виготовлення символічного колоска розповіла всім дітям українську народну казку «Колосок» і всі разом обговорили її. Не всім вдавалося виконувати тонку роботу, роботу з клеєм, але наполегливість, старання і бажання досягти результату перемогли, і кожен учасник/учасниця пішли додому зі своїм власним пшеничним колоском і задоволенням від того, що їм вдалося.

Захід містив психосоціальні елементи роботи з дітьми, елементи творчості, народознавства та історії України.

Разом з дітьми творили їхні молоді мами, які завжди присутні на наших заходах і намагаються спільно з дітками виготовляти вироби, допомагати їм, спілкуючись при цьому, адже вдома не завжди для цього вистачає часу.

Хто ще не з нами, запрошуємо приєднуватися до нашого інтерактиву, творчого процесу, бібліотечної атмосфери та книжкового простору!

 

Оновлено 20-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка