Вишкіл з домедичної підготовки в просторі обласної книгозбірні
31 серпня 2022 року в Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка в рамках ініціативи ВільноХаб програми “Мріємо та діємо” підтримки дітей та молоді внутрішньо переміщених осіб (ВПО) відбувся захід з неформальної освіти — вишкіл з домедичної допомоги. До проведення заходу були залучені студенти Івано-Франківського національного медичного університету Христина Гафійчук, Уляна Луцишин, Дарина Матвіюк, Діана Макшанцева, Ольга Гапонюк та Емма Сарецян, які також представляли міжнародну організацію Європейська медична студентська асоціація UPSHIFT.
В умовах війни, володіючи навичками надання домедичної допомоги, ви зможете, без перебільшення, врятувати життя. Такі знання можуть стати у нагоді і у мирний час. Після початку повномасштабного вторгнення ми зрозуміли, що так, як було до 24 лютого, вже не буде. Тому почали думати, як можемо допомогти в інформаційному напрямку діяльності бібліотеки. Тому у нас виникла ідея запросити команду партнерів, які зможуть навчити усіх охочих надавати домедичну допомогу. Це називається вишкіл, адже всі життєво-важливі навички треба вишколювати.
У заході взяли участь діти та молодь ВПО та м. Івано-Франківська, а також їхні батьки, які активно співдіяли з ведучими-медиками. У бібліотечному просторі діяли п'ять локацій: хірургія, офтальмологія, стоматологія, травматологія та отоларингологія. Діти ділилися на команди і відвідували різних лікарів, одягали медичний одяг, працювали з медичним інструментом, здійснювали ін'єкції, анастезію.
Медики були зі своїми ведмедиками-муляжами, а дітки прийшли зі своїми улюбленими іграшками, яких намагалися полікувати у різних лікарів. У стоматолога навчилися правильно доглядати за зубками, у отоларинголога знайомилися з апаратом для огляду вуха, у травматолога накладали гіпсову пов'язку.
А ще цей вишкіл допоміг подолати страх у дітей перед візитом до лікаря, адже тепер вони знають, хто чим займається, яким інструментом користується.
Все дійство відбувалося в легкій, цікавій та невимушеній атмосфері. Щиро дякуємо нашим партнерам за насичену програму і надані корисні знання не тільки для дітей, але й для дорослих.
Насамкінець учасникам заходу вручили сертифікати, які засвідчують, що всі успішно пройшли вишкіл з домедичної допомоги.
У "Лікарні для ведмежат" практикувалися діти вимушених переселенців.