Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Засідання літнього клубу розмовної української мови «Спілкуємось українською РАЗОМ!»



В Івано-Франківській ОУНБ ім. І. Франка діє розмовний клуб української мови для внутрішньо переміщених осіб, започаткований за сприяння партнера обласної книгозбірні ГО «Центр дослідження комунікації» (Наталія Гошилик) та «Фонду термінових дій з прав жінок»/Urgent Action Fund for Womеn’s Human Rights (США). Учасники клубу – люди, які були вимушені покинути свої домівки через активні воєнні дії в їхніх рідних містах через російсько-українську повномасштабну війну, а це – Херсон, Харків, Маріуполь, Запоріжжя, Оріхів Запорізької області, Каховка Херсонської обл., і тепер проживають в місті Івано-Франківську.

За п'ять засідань учасники клубу познайомилися один з одним, поділилися своїми історіями життя, розповіли про професії кожного. В теплій, робочо-навчальній атмосфері ми практикуємо монолог-діалог-полілог; вивчаємо мовні форми і мовленнєвий етикет: вітання і прощання; проходимо практикум з телефонної розмови. Крім того, кожне засідання наповнене легендами, народознавчими елементами, історіями з традицій та звичаїв українського народу, оповістями з історії культури та освіти України. В такий спосіб, через спілкування українською мовою, намагаємося інтегрувати знання з української культури та історії.

І все це завдяки нашій ведучій - фахівчині з української мови та літератури Анні Ярмак з міста Оріхів Запорізької області, яка стала не тільки волонтером бібліотеки, але й хорошим другом, читачем, відвідувачкою бібліотечних заходів обласної книгозбірні.

Головною метою створення такого клубу було дати можливість ВПО вивчити українську мову, попрактикуватися, подолати психологічний бар'єр у спілкуванні. Це чудовий шанс для українців, багато з яких втратили роботу, змушені були полишити домівки, відчути себе частиною спільноти, де панує взаєморозуміння, взаємопідтримка, де всі учасники мають спільні інтереси, де в кожного є можливість висловитися. Така соціальна складова теж є надзвичайно необхідною сьогодні.

 

Оновлено 20-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка