Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Презентація книги «Шумерські поеми» в обласній бібліотеці



4 липня 2021 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги «Шумерські поеми» в перекладі українською мовою голови ГО «Просвіта-«Світовид» Олега Полівчака.

Відкрив презентацію голова науково-просвітницького товариства «Світовид» Олег Теодорович Полівчак. Він емоційно і тепло розповів про відомого шумеролога, академіка Анатолія Кифішина, який переклав шумерський епос російською мовою. Він зазначив, що, продовжуючи ознайомлення громадськості з Шумером, перекладами А.Кіфишина з шумерської мови, Олег Полівчак зробив спробу перекласти деякі шумерські поеми українською мовою. Віні ознайомив присутніх з шумерським епосом і презентованою книгою.

На презентації були присутні: голова обласної організації Товариства винахідників і раціоналізаторів України Богдан Середюк; доктор технічних наук, український науковець, професор, член Наукового товариства ім. Т. Шевченка Василь Мойсишин; відомий еколог, ботанік, краєзнавець, кандидат біологічних наук Любомир Держипільський; доцент кафедри українознавства і філософії, голова Товариства «Просвіта» Микола Сулятицький та багато інших відомих  людей Івано-Франківська та області.

Ця книга про минуле, про Всесвіт, місце і роль у ньому людини. Це спроба розгадати символіку легенд, які зберегли пам'ять численних поколінь. П'ять тисяч років тому шумери досягли величезного рівня розвитку. Вони володіли особливими знаннями, будували міста-держави, їхні храми були заввишки до трьох-чотирьох сучасних поверхів. Володіли вони математикою, якою ми користуємося дотепер, і астрономією. А найголовніше - опанували писемність, тому і дішли до нашого часу випалені глиняні таблички, знайдені в руїнах шумерських храмів. Зберігаються вони в музеях Парижа, Берліна, Лондона і в США.

Щоб сучасні читачі глибше зрозуміли життя, побут, навіть фантазію тієї епохи, це видання презентує окремі шумерські поеми українською мовою. Перед читачами відкриється широкий світ життя і мрій невеликого народу, який зумів створити першу цивілізацію на землі.

Після представлення видання відбулося жваве спілкування з учасниками заходу. О. Полівчак відповідав на запитання присутніх про історичні події давніх часів і подякував присутнім за участь в презентації книги.

Світлини

Оновлено 17-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка