Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Майстер-клас з писанкарства в обласній бібліотеці28 квітня 2021 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбувся передвеликодній майстер-клас з написання писанок, який провела голова діючого при відділі літератури з питань мистецтва «Лемкоклубу» журналіст і художник Анна Кирпан.

Незабаром християни  святкуватимуть одне із найвеличніших релігійних  свят - Великдень, напередодні якого прийнято дарувати один одному писанки як символ весняного відродження, зародження життя і продовження роду.  

Уже стало доброю традицією у відділі літератури з питань мистецтва світлого тижня проводити майстер-клас з написання традиційних лемківських писанок. Щоб навчитися та удосконалити цю копітку справу, ми запросили надзвичайно вмілого, справжнього майстра з писанкарства - голову «Лемкоклубу», журналістку і художницю Анну Кирпан.

Пані Анна досконало володіє мистецтвом створення писанок, адже знає багато цікавого про історію виникнення писанки, традиції розпису, підбір кольорів і різноманіття орнаментів. Тож учасники уроку майстерності з неабиякою уважністю слухали та навчалися правильно писати писанки.

Для кожного з гостей працівники відділу створили особисте робоче місце і все що потрібно для роботи: яйце, писачок, віск, свічку, фарби та взірці розписаних писанок. Оскільки майстер-клас проводиться кілька років поспіль, то дехто із учасників приходить вже не вперше, а хтось є початківцем у справі писанкарства.

Присутні залишилися задоволеними організацією і проведенням майстер-класу, адже завдяки йому кожен зміг власноруч зробити писанки, які безперечно будуть окрасою великоднього кошика.

Cвітлини

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка