Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Перехресні стежки великого Франка27 серпня виповнюється 164 роки від дня народження великого сина України, її духовного пророка, титана думки й праці Івана Яковича Франка. Багатогранність постаті Івана Франка спонукає читачів знову і знову відкривати для себе щось нове і цікаве в його творах. З цією метою працівники відділу загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки, яка з честю носить ім`я Великого Каменяра, організували книжково-ілюстративну виставку-вшанування «Перехресні стежки великого Франка».

 

 

"На дні моїх споминів і досі горить той маленький, але міцний вогонь... Це вогонь у кузні мойого батька. І мені здається, що запас його я взяв дитиною в свою душу на далеку мандрівку життя."

І. Я. Франко

 

У сузір'ї класиків української літератури Іван Франко посідає одне з найвеличніших місць. Він уособлює цілу епоху української культури і є одним з найвидатніших письменників слов'янських народів. Людина універсальної обдарованості, титанічної працьовитості, незламної стійкості. Небагато можна назвати в історії людства постатей, рівних Франку за різнобічністю таланту й наполегливістю, гідними титанів Відродження.

Прозаїк і драматург, поет і публіцист, економіст, учений-енциклопедист і видатний політик, перекладач, журналіст, соціолог, фольклорист, етнограф, історик, філософ - в кожній з цих сфер має місце величезний слід, що залишила по собі ця проста на перший погляд людина. Йому належать понад п'ять тисяч творів у різних галузях літератури і науки. Випущені у світ п'ятдесят томів - лише третина написаного. Сьогодні Івана Франка не тільки згадують, з гордістю називаючи сина України національним генієм, а й вдумливо вивчають його літературну спадщину.

Завітавши до відділу загального читального залу головної бібліотеки та переглянувши книжково-ілюстративну виставку-вшанування «Перехресні стежки великого Франка», де представлене широке коло видань, які знайомлять з різними аспектами літературознавчих, історичних, етнографічних, громадсько-політичних, економічних та інших досліджень Каменяра, з його художніми творами, а також його зв'язках з Прикарпаттям, ви зможете більше дізнатися про непростий життєвий і творчий шлях великого українця і достеменного європейця.

Чекаємо на зустріч з вами!

 

Оновлено 12-08-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка