Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Лемківська писанка6 квітня 2017 року у рамках Лемкоклубу, що діє при відділі літератури з мистецтва відбувся передвеликодній майстер-клас з написання писанок, який провела журналіст, художник Анна Кирпан.

   У відділі літератури з мистецтва традиційно напередодні Великодня відбувся майстер-клас з писанкарства за участі читачів бібліотеки та мисткині Анни Кирпан (Середи) - художниці, поетеси, дизайнера, етнічної лемкині. Писали лемківські писанки.

   Лемківська писанка найбільше відрізняється від гуцульської та багатьох інших технікою написання. За інструмент використовують шпильку, яка за формою нагадує маленький цвяшок. Гострий кінець встромлюють в дерев'яну паличку, а маленьку головку, що на другому кінці шпильки, вмочують у розплавлений в металевій посудині віск. Переносячи крапельку воску на поверхню яйця, можна намалювати крапку, або краплю (крапку з продовженим штрихом, прямим чи вигнутим). Хоча писанкарство належить до традиційних мистецтв, поширених в усіх регіонах України, більшість учасників майстер-класу тримала цього дня інструменти вперше. Тож, і писанки мали всі ознаки дизайнерських першотворів. Пані Анна стверджує, що писанкарством потрібно займатися лише зі спокійною душею, не нервуючись, повністю розслабившися та віддавшись процесу. 

     Присутні були у захопленні від майстер-класу і висловили щиру вдячність Анні Кирпан та фахівцям відділу літератури з мистецтва.

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка