Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Американський кінематограф16 лютого 2017 року в інформаційно-ресурсному центрі “Вікно в Америку” Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка відбувся захід, темою якого був американський кінематограф. Модератором заходу був Джейкоб Хетч, волонтер Корпусу Миру в Україні.

  Джейкоб розповів про віхи розвитку кіно в США: Золотий вік, Пост-студіо Золотого віку, Новий Голлівуд та Пост-класичний період або Сучасне кіно. Розповідь волонтера супроводжувалася відео-рядом, уривками з найбільш знакових фільмів Америки. Учасники заходу довідалися багато нових імен американських акторів, про невідомі фільми.

   Сучасний кінематограф США - це величезна кіноіндустрія Голівуду, що знаходиться поблизу Лос-Анджелеса, штат Каліфорнія, де розташовані офіси та знімальні павільйони найбільших кінокомпаній США.

   У кіноіндустрії США розвинена система різножанрового незалежного кіно: це і культові кінострічки, і творчі експерименти режисерів.  Найчастіше саме з «незалежного» кіно виходять зірки світового масштабу: наприклад, дебютним фільмом знаменитого К. Тарантіно був фільм «Скажені пси», який зараз називають класикою незалежного кіно.

  Становлення американського кінематографа, одного з найпопулярніших у наш час, почалося в 1892 р. і було пов'язане з американським вченим і винахідником Т. Едісоном, який сконструював кінескоп. Перший публічний кіносеанс відбувся в Нью-Йорку в мюзик-холі Байєла і Костера. Він складався з невеликих гумористичних і танцювальних номерів.

   Перша кіностудія в Голівуді була заснована в 1911 р. Пізніше були створені чотири основні кінокомпанії - «Paramount Pictures» (1912 p.), «WarnerBrothers» (1918 p.), «Columbia Pictures» (1919 p.), «Metro Goldwyn Mayer» (1924 p.). Кожна студія спеціалізувалася на постановці фільмів певного жанру: на Paramount Pictures створювались комедії, на Universal Studios - фільми жахів, на Metro-Goldwyn-Mayer - мюзикли тощо.

   Молодими кінорежисерами, які продемонстрували свої здібності, були Дж. Лукас, С. Спілберг, М. Скорсезе, Ф. Форд Коппола, Б. де Пальма. Саме ця група режисерів сформувала сучасний кінематограф у тому вигляді, в якому він увійшов у XXI ст. Їхні фільми мали приголомшливий успіх, і саме вони стали основоположниками жанру «блокбастер». Разом з тим деякі режисери та актори почали асоціюватися у глядачів із конкретними жанрами кінофільмів: режисер Альфред Хічкок - із трилерами, Джеффрі Форд - із вестернами, Дуглас Сирк - із мелодрамами, Вес Крейвен і Ламберто Вава - з фільмами жахів, Джон By - з бойовиками, Роланд Еммеріх - із фільмами-катастрофами.

     Кінематографічне мистецтво відіграє дуже важливу роль у культурі США. Щорічно кінокомпанії Сполучених Штатів випускають сотні фільмів, що залучають у кінотеатри мільйони глядачів. Сьогодні голлівудський кінематограф виступає ідеологічним знаряддям - символом сучасної Америки і засобом формування іміджу цієї країни на світовій арені.

 

Оновлено 25-06-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка