Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 19:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

На пошану ювілею КаменяраДо 160-ліття від дня народження Івана Франка працівники відділу книгозберігання ОУНБ ім. І.Франка представили виставку-вшанування « Нам пора для України жить».

        Іван Франко - славний український діяч, будитель і просвітитель українського народу.

      Він уславився в кожному напрямку, за який брався - як поет, прозаїк, драматург, перекладач художніх творів усіх жанрів; як вчений-історик, фольклорист, етнограф, економіст, історик літератури; як журналіст, літературний критик, редактор і видавець; і нарешті як публіцист і політик.

      Читачі мають можливість перегорнути сторінки прижиттєвих видань Каменяра «Менандер» - переклад і передмова Івана Франка (Львів, 1911), «Алькай і Сапфо» : тексти і студія драматурга Івана Франка (Львів, 1913), а також ознайомитися з іншими раритетними виданнями.

      На книжковій виставці-вшануванні представлена література із фонду відомого краєзнавця Петра Арсенича, який сформований у рамках бібліотечного фонду, зокрема, видання: П. Арсенич «Прикарпаття в житті Каменяра», В. Бабій «Франковими шляхами», І. Білинкевич «Іван Франко на Станіславщині», М. Рудко «Іван Франко мовою філателії».

     Цінним доповненням є книги з фонду нашого краянина Євгена Паранюка, який проживав у США. Це видання: І. Франко «Панські жарти : поема з остатніх часів панщини», Р. Горак «Нагуєвичі, 1936 рік», Є. Паранюк «Останні роки життя Івана Франка».

     Читачі мають можливість познайомитися з книгами сучасних дослідників життя і творчості Каменяра: Т. Гундорова «Невідомий Іван Франко», Г. Гром «Франкові Нагуєвичі», В. Матеуш «Франко, Горак та інші», С. Хороб «Драма - моя стародавня страсть ...», «Спогади про Івана Франка» (упорядник Михайло Гнатюк) та ін.

      Знайомлячись з представленими виданнями, розумієш, що Іван Якович Франко залишив багатющий творчий спадок, ставши в один ряд з титанами світової літератури.

         Запрошуємо всіх до перегляду виставки.

 

Оновлено 15-08-2022
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка