Михайло Коцюбинський. Нотатки з книги життя
17 вересня виповнюється 150 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського – одного з найвидатніших діячів української культури кінця XIX - початку XX століття, великого українського письменника-гуманіста, психолога, справжнього екзистенціаліста.
Діюча у відділі абонементу слайд-виставка „Український літературний Олімп" поповнилась книгами ще одного неперевершеного майстра соціально-психологічної новели та повісті. Органічно засвоюючи величезні багатства живої української мови, постійно вивчаючи мистецький досвід письменників-попередників, Коцюбинський поступово ставав одним із тих передових діячів, що вивели культуру України на світову арену.
Він був одним із тих митців, хто закликав до оновлення літератури, збагачення художньої форми, був природженим художником, „який має трохи інші очі, ніж другі люди, і носить в душі сонце, яким обертає дрібні дощові краплі у веселку, витягує з чорної землі на світ божий квіти і перетворює в золото чорні кутки мороку". Висока художність, вражаюче багатство, світло і простота думки М. Коцюбинського немов пронизують читача життєвим сонячним промінням, звеличуючи для добра і творення.
Слайд-полиця книжкової виставки „Український літературний Олімп" презентує невелику частину творчої спадщини Михайла Коцюбинського. Тут ви знайдете його найкращі твори - повісті „Fata morgana", "Тіні забутих предків", "Дорогою ціною", "Коні не винні", новели "Харитя", "Ялинка", "Маленький грішник", "Intermezzo" та інші.
Досліджували життя і творчість письменника такі літературні критики: Ф. А. Приходько, М. Потупейко, М. О. Костенко, Л. Є. Прокопенко, Н. Л. Калениченко, Н. Й. Жук. З їхніми працями ви також матимете можливість познайомитись, завітавши до бібліотеки.