Генеалогічний туризм
3 листопада 2011р. в рамках проекту «Вікно в Америку» у відділі літератури іноземними мовами Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.І.Франка відбувся захід, присвячений розвитку туризму в Україні та в США.
Доповідачами були Юрій Цібій, волонтер Клубу розмовної англійської мови, який розповів про український туризм, та Крістофер Міллер, американець, спеціаліст в туристичній та музейній справі, науковець програми Фулбрайта в Україні, який на даний час працює викладачем в Прикарпатському Національному університеті ім. В.Стефаника. Вони поділися своїми роздумами про американський туризм, напрямками та дослідженнями.
Туризм є багатогранним феноменом: це - і потужний фактор економіки, і впливовий соціальний інститут, і сфера культури, що сприяє духовному збагаченню людства. Проте, хоч би в яких "іпостасях" туризм не виступав, він має ще один дуже важливий вимір: антропологічний, або "людський". Використання "людиновимірного" підходу до вивчення туризму дозволяє розглядати його як специфічний вид життєдіяльності людини поряд з деякими іншими, проте як такий, що спонукається не зовнішніми щодо людини обставинами, а внутрішніми, пов'язаними з її потребами та бажаннями. Турист - це не професія. Словник Вебстера визначає туриста як особу, "яка здійснює подорож заради задоволення або із зацікавленості". Так, можливо, виник і генеалогічний туризм, метою якого є пошук родини по світі. Генеалогічні туристи подорожують до земель своїх предків, щоб воз’єднатися зі своїм минулим і пройтися стежками своїх праотців.
Так сталося і з нашим гостем з Америки – Крістофером Міллером. Він, створюючи своє генеалогічне древо, віднайшов родину в Словаччині, поїхав туди і зустрівся з великою кількістю родичів.