Канада: країна кленового листа
30 червня 2011 року у відділі літератури іноземними мовами в рамках проекту «Вікно в Америку» відбувся захід, присвячений Національному святу Канади – Дню Канади, який святкується 1 липня.
30 червня 2011 року у відділі літератури іноземними мовами в рамках проекту «Вікно в Америку» відбувся захід, присвячений Національному святу Канади – Дню Канади, який святкується 1 липня. Гостем заходу був Найджел Бобінскі, канадієць, який на даний час проживає в м.Івано-Франківську. Найджел розповів про історію, культуру, цікаві місця та про людей цієї країни. Особливої уваги було приділено питанню іміграції, адже там проживає велика кількість українців, які свого часу імігрували до Канади. Спілкування велося англійською мовою, учасники задавали багато запитань, тому що завжди цікаво почути інформацію з перших уст.
День Кана́ди (раніше - День Доміньйо́ну) — державне свято Канади, яким відзначається підписання Акту Британської Північної Америки (сьогодні - Акт Конституції 1867) та створення Канади 1 липня 1867 із двох великобританських колоній і однієї провінції Британської імперії зі статусом британського доміньйону.
20 червня 1868 року у постанові, підписаній генерал-губернатором Лордом Монком, містився заклик до всіх підданих Її Величності по всій Канаді приєднатися до святкування 1 Липня річниці перетворення союзу Британських провінцій Північної Америки у федерацію під назвою Канада.З 1958 року урядом встановлений щорічний ритуал проведення національного дня Канади, за координацію проведення якого відповідав Державний секретар Канади. Формат проведення змінився у 1968, з додаванням багатонаціональних і професійних концертів на Парламентському Пагорбі, включаючи телевізійне шоу, яке транслювалося на всю країну.
Святкування було відмінено в 1976 році, але відновлено в 1977 році. Новий сценарій розроблений у 1980 році, коли Національний Комітет (федеральна урядова організація, яка відповідає за планування святкувань Дня Канади) спонсорував розвиток свят на місцях по всій Канаді. Були виділені спеціальні кошти для організації розваг у сотнях місцевих громад. Такий же підхід використовувався у наступному 1981 році, з додаванням феєрверків у 15-ти основних містах по всій країні.
27 жовтня 1982 року 1 липня, до цього відоме як День Домініону, отримало назву День Канади.
З 1985 року в усіх провінціях і територіях були засновані Комітети з планування, організації і координації святкувань Дня Канади на місцях.