Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Візит польських бібліотекарів на Івано-Франківщину2-6 жовтня 2018 р. до ОУНБ ім. І.Франка завітали давні друзі та партнери з м. Ополє (Республіка Польща) - працівники Воєводської публічної бібліотеки імені Е.Смолки. Впродовж тижня гості знайомилися з досвідом роботи книгозбірень Івано-Франківщини. Очолював делегацію директор Опольської бібліотеки п. Тадеуш Хробак.

Візит відбувається в рамках Угоди про співпрацю між двома провідними книгозбірнями Івано-Франківської області та Опольського воєводства, яка діє вже понад 15 років і постійно продовжується.

Польські колеги відвідали усі структурні підрозділи обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка, де відбулися зацікавлені розмови про схожість та відмінність в практиці обслуговування користувачів, у різних бібліотечних процесах - комплектуванні та обробці літератури, зберігання фондів, науково-методичній діяльності тощо.

Фахівці ОУНБ поділилися з гостями своїми напрацюваннями - організацією співпраці і проведення спільних заходів з письменниками, краєзнавцями, вченими, винахідниками і раціоналізаторами, митцями, підрозділами Національної поліції та Національної армії, Територіальним центром соціального обслуговування, реалізацією міжнародних проектів - Посольства США в Україні та Goethe-Institut в Україні, організацією навчань і конкурсів з метою підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області та багато інших форм бібліотечної діяльності.

Спілкування українських бібліотечних працівників з польськими колегами завжди збагачує спеціалістів обох країн новими ідеями щодо удосконалення роботи з читачами, підвищення ролі бібліотечних закладів у суспільстві.

Того ж дня гості з Ополя відвідали Богородчанську центральну районну бібліотеку, де їх тепло приймали представники районної влади, начальник відділу культури РДА Г.Канюк, бібліотечні працівники. Відбувся конструктивний діалог та обмін практичним досвідом.

3 жовтня 2018 р. делегація з Воєводської публічної бібліотеки в польському м. Ополє відвідали бібліотечні заклади Городенківщини - центральну районну бібліотеку та філії сіл Тишківці і Чернятин.

Польські колеги знайомилися з творчими набутками і цікавими формами роботи Городенківськоі центральної районної бібліотеки (директор Підлеснюк Марія Михайлівна). Гості були приємно вражені діяльністю бібліотеки щодо впровадження сучасних форм роботи з читачами, спільними проектами з місцевою громадою, краєзнавчими напрацюваннями.

Також гарні враження залишилися у членів делегації від візиту до бібліотек-філій сіл Чернятина і Тишківців, де бібліотечні працівники представили не тільки свою роботу, але й етнографічні особливості та історію своїх населених пунктів.

4 жовтня 2018 р. делегація працівників Воєводської публічної бібліотеки в м.Ополє (Республіка Польща) відвідали бібліотечні заклади Калуша та Рожнятова, де знайомилися з досвідом роботи українських книгозбірень.

Польські колеги завітали до центральної міської бібліотеки ім. Т.Шевченка в м. Калуші (директор Воробець Н.В.), де мали можливість познайомитися з різними формами бібліотечного обслуговування мешканців міста - як дорослих, так і дітей.

Гості із зацікавленням відвідали музей-оселю родини Івана Франка у Підгірках, де отримали багато нової інформації про могутню постать Каменяра - визначного українського поета, прозаїка, публіциста, вченого. Також члени делегації відвідали Калуську арт-галерею, яка представляє творчі надбання місцевих митців та краєзнавчий музей Калущини.

У Рожнятові бібліотекарі з м.Ополє завітали до районної дитячої бібліотеки, де заступник директора Рожнятівської ЦБС по роботі з дітьми Галина Курташ коротко ознайомила присутніх з основними напрямками діяльності дитячої книгозбірні, Центру дитячого творчого читання та дозвілля «Бібліотека моєї мрії».

Учасники делегації відвідали також усі структурні підрозділи Рожнятівської центральної районної бібліотеки, ознайомилися з роботою кожного відділу, видавничою діяльністю, рекламою бібліотеки та бібліотечних послуг, інноваційними методами роботи. Гості з цікавістю оглянули Retro-бібліотеку, організовану в ЦРБ для представлення історії бібліотечної справи у районі.

Далі відбувся фаховий діалог, в якому взяли участь не тільки польські бібліотекарі, але й гостя Рожнятівської ЦРБ - завідувач центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки в м. Дружківка Донецької області Тетяна Романченко.

Директор Рожнятівської ЦБС, заслужений працівник культури України Марія Рибчак виступила з презентацією на тему «Бібліотека - сучасна, креативна, доступна», під час якої зазначила, що основним завданням для сучасної бібліотеки є створення комфортного простору для читання, навчання, ділових зустрічей і роботи, майданчика для публічних заходів та культурного відпочинку.

Гостя з Донеччини презентувала інноваційний проект «Створення культурного простору «LESYA HUB» на базі своєї міської бібліотеки. Тетяна Олексіївна наголосила, що подібні зустрічі спонукають до подальшого розвитку міжнародної бібліотечної комунікації.

Звертаючись до присутніх, директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Людмила Бабій відзначила, що багатолітня співпраця з воєводською бібліотекою м. Ополє дає змогу створити справжню міжнародну платформу для  обміну досвідом та впровадження цікавих двохсторонніх бібліотечних проектів.

Заступник голови Рожнятівської РДА Богдан Яковина та начальник відділу культури РДА Володимир Борович привітали поважних гостей та побажали розвитку подальшої плідної співпраці на культурній, просвітницькій і бібліотечній нивах.

У гостей з м. Ополє (Республіка Польща)  залишилися найкращі враження про перебування на теренах Бойківщини.

В останній день візиту працівники польської книгозбірні відвідали центральну міську бібліотеку Івано-Франківська та її структурний підрозділ - краєзнавчий відділ, де організовано кімнату-музей Івана Франка.

З цікавістю оглянули гості також експозицію музею Довбуша і послухали розповідь про непересічну постать народного героя Прикарпаття і його боротьбу за кращу долю простого люду.

Польські бібліотекарі щиро дякували колегам з Івано-Франківщини за надзвичайно теплий прийом, дружнє спілкування, фаховий обмін досвідом, позитивні емоції та незабутні враження від перебування на гостинній Прикарпатській землі.

 

Оновлено 19-05-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка