Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Успіхи, досягнення співпраціВже понад 5 років триває плідна співпраця Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з Воєводською публічною бібліотекою ім. Е.Смолкі міста Ополє (Польща).
В рамках налагодження партнерських взаємин між Івано-Франківською областю та Опольським воєводством у 2005 році було підписано Угоду про співпрацю між бібліотеками. 

За цей період відбулося чимало цікавих подій, які сприяли зміцненню українсько-польських культурних відносин, поглибленню фахової майстерності бібліотечних працівників обох установ.
Завдяки налагодженим стосункам, за ці роки польські колеги побували у Калуській, Снятинській, Рожнятівській, Долинській, Городенківській, Богородчанській, Яремчанській бібліотечних системах нашого краю, де мали можливість ознайомитися з діяльністю районних і сільських бібліотек. Делегації з Прикарпаття також отримали нагоду ближче пізнати організацію методичної служби та проектної діяльності, використання новітніх технологій, видавничі напрацювання публічної бібліотеки м. Ополє та інших книгозбірень воєводства.

Івано-франківці мали можливість зустрітися з літераторами Польщі, а наші письменники побували з візитами в Опольському воєводстві.
З нагоди 150-ліття від дня народження Івана Франка на приміщеннях бібліотек-партнерів відбулося встановлення меморіальних дощок, присвячених класику української літератури Івану Франку та польському письменнику Станіславу Вінцензу, автору унікальної праці „На високій полонині”, присвяченій життю Гуцульщини.

Відбувається постійний обмін власними друкованими виданнями  та літературою з різних галузей знань. За роки співпраці фонди бібліотек значно поповнилися новими надходженнями.
За плідну працю в галузі розвитку та зміцнення культурних зв’язків між нашими областями директор Опольської воєводської публічної бібліотеки ім. Е. Смулкі пан Тадеуш Хробак був нагороджений відзнакою „За заслуги перед Прикарпаттям” 3 ступеня.

Знайомтесь з польським містом-побратимом

З нагоди Всесвітнього дня споріднених міст, який відзначається 28 квітня, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка у відділі літератури іноземними мовами днями відкрилась книжково-ілюстративна виставка «Поріднені міста: Івано-Франківськ - Ополє».

     Польське місто Ополє є одним із міст-побратимів Івано-Франківська, тут проживають багато вихідців з Прикарпаття. Це одне із найстаріших міст Польщі, яке знаходиться в історичній області Верхня Сілезія та з середніх віків до початку XX століття було її столицею. Сьогодні це центр Опольського воєводства.
    На книжковій виставці представлені видання, які відображають історію міста Ополє, його визначні місця та пам'ятки, розвиток економіки, культури та мистецтва. Експонується багато книг, подарованих польськими колегами з Опольської воєводської публічної бібліотеки ім. Е. Смолкі, серед яких і наукові праці вчених Опольського університету, класична та сучасна польська література, географічні розвідки про природу регіону. Тут ви знайдете також інформацію про бібліотеку м. Ополє, її фонди, структурні підрозділи.
    Вже понад 5 років триває плідна співпраця між Івано-Франківською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.Франка та Воєводською публічною бібліотекою ім. Е.Смолкі міста Ополє. За цей період відбулося чимало цікавих подій, які сприяли зміцненню українсько-польських культурних відносин, поглибленню фахової майстерності бібліотечних працівників обох установ.
    Відбувається постійний обмін власними друкованими виданнями та літературою з різних галузей знань. За роки співпраці фонди бібліотек значно поповнилися новими надходженнями.
    За плідну працю в галузі розвитку та зміцнення культурних зв'язків між нашими областями директор Опольської воєводської публічної бібліотеки пан Тадеуш Хробак був нагороджений відзнакою „За заслуги перед Прикарпаттям" 3 ступеня.
      Запрошуємо відвідати нашу виставку, яка функціонує у відділі літератури іноземними мовами обласної наукової бібліотеки за адресою: вул. Незалежності, 48.

 

Оновлено 15-07-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка