Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Серце нації б’ється у слові



Таку назву носить книжково-ілюстративна виставка-колаж, організована 20 лютого 2025 року працівниками відділу загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Міжнародний День рідної мови - подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

Наша рідна мова - найкраща і найбагатша в світі. Українська мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку. Сьогодні, коли Україна знову захищає свою територіальну цілісність, значення української мови набуває особливого сенсу. Українська мова - це не просто засіб спілкування, а символ боротьби з російською агресією, не тільки інструмент ідентифікації кожного з нас як українця, але й один з ключових факторів у формуванні нашої національної єдності.

Серед представлених на книжково-ілюстративній виставці-колажі «Серце нації б'ється у слові» видань, зацікавлений читач знайде такі книги: І. Іртиш, М. Іртиш «Історія виникнення і розвитку української мови в Україні», Н. Бабич «Історія української літературної мови», В. Козирський, О. Маловічко «Мовно-етнічна передісторія», В. Кононенко «Мова у контексті культури» та «Українська мова: традиції та сучасність», Ю. Шевельов «Мовознавство», енциклопедичні видання: «Українська мова», «Великий тлумачний словник української мови», «Словник іншомовних слів», «Універсальний словник української мови», «Український орфографічний словник», «Універсальний словник української мови», «Український орфографічний словник» та багато інших, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймелодійніших та наймилозвучніших мов світу - української. Мета цієї виставки - поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

Тож запрошуємо всіх до перегляду і пам'ятаймо, що мова - це доля нашого народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Шануймо і любімо рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу.

 

Оновлено 22-02-2025
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка