Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ПОДАРОВАНІ КНИЖКИ ВІДКРИВАЮТЬ НОВІ ГОРИЗОНТИ!



13 січня 2025 року фонди Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка поповнилися вартісними виданнями, які подарував для читачів книгозбірні доктор політичних наук, академік, професор, історик Іван Монолатій. Знаково, що серед подарованих праць є й розлоге дослідження самого науковця, зокрема "«Метрика міста Коломиї» XVIII (дослідження, метричні записи, реєстр прізвищевих назв".

Новий рік для ІФОУНБ ім. І. Франка видався щедрим на якісні книжкові подарунки. Наша бібліотека дуже цінує і поважає усіх дарувальників й книжкових меценатів, які з охотою офірують значимі книжки для наших відвідувачів. До когорти таких людей належить й Іван Монолатій, для якого 2025 рік ознаменувався виходом у світ його нового дослідження "«Метрика міста Коломиї» XVIII (дослідження, метричні записи, реєстр прізвищевих назв".

Сам науковець зауважує, що «у дослідженні, на підставі аналізу пам'ятки церковного діловодства XVIII ст., створеної в парафії Св. Архистратига Михаїла в Коломиї, з'ясовується її потенціал як джерела історичних демографії та антропонімії. Оскільки "Метрика міста Коломиї" є найдавнішою зі збережених нині метричних книг українських греко-католицьких церков Коломиї, у виданні опубліковано переклад усіх метричних записів пам'ятки за 1730-1776 рр. та, додатково, записи за 1780-1782 рр.».

Окремо додаємо, що структура книжки має чіткий поділ на три автономні розділи, два з яких репрезентують собою метричні записи (представлені у таблицях) та реєстри. Локально подано додатки, що містять списки парафіян, які належать до церкви Коломийського храму Святого Архистратига Михаїла.

Вартісним у науковому та світоглядному плані є й науковий збірник «Садиба Франка», який наснажений актуальними документальними матеріалами, статтями, повідомленнями, оглядами тощо. Власне, більшою мірою усі дослідження присвячені темі франкознавства, музейної справи, історії України та суміжних країн, культурології, мистецтвознавства, літературознавства тощо. Поряд із прізвищами відомих українських вчених та їхніх наукових теорій є й ім'я нашого краянина Івана Монолатія. Пропоновані колективні дослідження мають на меті об'єднувати однодумців, сприяючи розширенню їхніх наукових інтересів, обміну ідеями та популяризації інтелектуальної праці.

Окремої уваги заслуговує розлоге фахове наукове видання «"Країна солі і нафти": описи подорожей Дрогобиччиною у 1768-1914. Студії. Документи. Матеріали». Ця книга є своєрідним продовженням трилогії монографії із серії «Доба Франка», запланованої у рамках проєкту «Від землі Вітелона до землі Івана Франка» і, водночас, сміливим дослідницьким вступом для профільного дослідження, присвяченого історії мандрівок Дрогобиччиною кінця XVIII-початку ХХ ст. Примітно, що із переважної більшості цих спогадів і описів подорожей, а також біографій постатей їхніх авторів-мандрівників досі не знято тавро наукового і суспільного забуття.

Щиро дякуємо Іванові Монолатію за такі цінні та важливі для нашої бібліотеки видання, оскільки саме вони допомагають зміцнити інтелектуальний потенціал суспільства, сприяють професійному зростанню молодих науковців та підвищують престиж вітчизняної науки.

 

Оновлено 15-01-2025
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка