З когорти одержимих
Під такою назвою з 13 грудня 2024 р. у відділі загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка діє книжково-ілюстративна виставка-реквієм, приурочена до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків аварії, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров'ям, вдалося врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
14 грудня 1986 р. в центральних виданнях СРСР з'явилося Повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів, що «саркофаг» над четвертим енергоблоком побудований.
Саме тому, щорічно, 14 грудня ми згадуємо тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі та вклоняємося перед їхньою мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом. Сьогодні ми протистоїмо ядерному шантажу, яким росія намагається залякати весь світ. Українці стримують і женуть із рідної землі ворога та продовжують захищати не тільки Україну, а й увесь світ.
Створена працівниками відділу загального читального залу книжково-ілюстративна виставка-реквієм «З когорти одержимих» знайомить відвідувачів з хронікою тих подій. На виставці представлені монографії, збірки документів, спогади учасників ліквідації аварії. Зокрема, привернуть увагу читачів такі видання: книга колективу авторів «Біль і тривоги Чорнобиля», альманах свідчень «Чорнобиль: дні випробувань», збірник довідково-публіцистичних матеріалів «Чорнобиль: події і уроки», видання Г. Медведєва «Чорнобильська хроніка», книга-фотонарис М. Загреби «Під полиновою зорею», фотоальбом «Чорнобильський репортаж» та інші.
Також тут ви знайдете й надзвичайно цікаві художні твори українських митців слова, присвячені ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Серед них повість-хроніка «Мужність і біль Чорнобиля», документальна повість Юрія Щербака «Чорнобиль», Марії Мицьо «Полиновий ліс», Івана Драча «Чорнобильська мадонна», Світлани Йовенко «Вибух», Бориса Олійника «Сім» та інші. Усі ці твори зіткані із правди, скорботи і мужності людей, які увібрали в своє серце біль Чорнобильського лихоліття.
Тож запрошуємо вас до обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка для пізнавального та вдумливого перегляду книжково-ілюстративної виставки-реквієм та схилімо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров'я забрав невидимий ворог - смертоносне радіоактивне випромінювання.