Українська хустка – оберіг родини
5 грудня 2024 р. у відділі економіко-виробничої літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з нагоди Всесвітнього дня української хустки розгорнута тематична книжкова виставка «Українська хустка – оберіг родини».
Краса в хустині нашій споконвічна,
Як і душа, що з піснею жила.
Бо в українок і душа лірична,
У ній багато сонця і тепла.
Н. Красоткіна
З давніх давен в Україні особливим елементом жіночого одягу була хустка як символ прихильності, любові, вірності у коханні, прощанні та скорботі. Її носили раніше й носять в наш час дівчатка, жінки і бабусі.
Старі хустки: білі, червоні, зелені, жовті, сині, різнокольорові, що зберігаються та передаються з покоління у покоління, мають свою історію і спогади. Деяким хусткам із бабусиної скрині вже понад 50 років.
Минають роки, десятиліття, з'являється нова мода, та ніколи не можуть зникнути з пам'яті людської добрі традиції нашого народу. Їх дбайливо бережуть і шанують у кожній родині. Більшість українок мають традиційну національну хустку в своєму гардеробі, адже Різдвяний вечір та Коляду не можна уявити без даного аксесуару. Саме цей автентичний головний убір надає жінкам колоритного образу.
Сьогодні яскраві хустки поступово завойовують прихильність відомих дизайнерів та модниць усього світу. З них особливим ручним способом виготовляють одяг. Їх можна носити з елегантною сукнею, пальтом і джинсами, пов'язану на шиї чи сумці - вони універсальні так само, як і вишиванки. А от же українське вкотре стає світовим трендом.
Жіночі хустки підкреслюють індивідуальність своєї власниці, дозволяють вигідно розкрити її красу і витонченість, доповнюють наряд, а також захищають від погодних примх. А в умовах російської агресії хустка як оберіг стала символом національної ідентичності, незламності та патріотизму.
Запрошуємо всіх бажаючих до ІФОУНБ ім. І. Франка переглянути виставку-інсталяцію «Українська хустка - оберіг родини». На ній, окрім книжкових та періодичних видань, представлено чимало хусток із приватних родинних колекцій фахівчинь відділу економіко-виробничої літератури.
Завітавши до книгозбірні, Ви отримаєте нагоду поринути у дивовижний барвистий світ національної хустки з тороками і без, дізнаєтеся про сучасні способи пов'язування цього головного убору та відкриєте для себе неймовірно колоритні та стильні образи.