Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Інтерактивний простір психологічної підримки в стінах обласної бібліотеки



22 листопада 2024 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім І.Франка (директор Людмила Бабій) в рамках проєкту «Бібліотеки як простір психосоціальної підтримки» відбувся інтерактивний захід для студентів-магістрів факультету психології ПСм-11 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (викладач Карпенко Ганна Миронівна – доцент кафедри іноземних мов).

Мета заходу полягала в ознайомленні студентів із можливостями бібліотеки як місця психологічного розвитку та підтримки. Учасники дізналися про те, які бібліотечні послуги можуть сприяти зменшенню стресу та створенню гармонійного простору для саморозвитку. Захід складався з теоретичної частини, інтерактивних вправ та перегляду психологічно орієнтованого мультфільму англійською мовою.

На початку зустрічі фахівці книгозбірні Світлана Джоголик та Марія Ілюк привітали студентів і коротко розповіли про послуги і можливості сучасної бібліотеки. Була проаналізована література із фондів книгозбірні, яка допомагає справлятися зі стресовими ситуаціями.

У теоретичній частині студенти дізналися про методи зниження рівня стресу, такі як медитація, дихальні техніки та техніки емоційної регуляції. Працівники бібліотеки наголосили на важливості читання як засобу релаксації та розвитку емоційного інтелекту.

Практична частина заходу була побудована у форматі інтерактивних вправ. Для початку студенти розповіли про себе, демонструючи це відповідним рухом. За допомогою вправи "Капуста" обговорили правила надання першої психологічної допомоги та ще більше поглибили свої знання стосовно того, коли і як таку допомогу правильно проявляти. Далі присутніх очікувала гра "Монстрик стресу", принцип якої полягав у визначенні власних методів подолання стресу. Кожен студент мав можливість написати та озвучити свій метод боротьби англійською мовою, поділитися думками щодо їх конструктивного вирішення.

Надзвичайно захопила присутніх вправа «Руки», за допомогою якої вони визначали речі, які приносять їм радість і натхнення.

Учасники також взяли участь у активності "Хатинка-білочка", яка ще раз довела, що в житті потрібно бути гнучким та вміти пристосовуватися.

Особливою частиною заходу став перегляд мультфільму психологічного характеру, який стосувався боротьби зі страхами та пошуком внутрішньої рівноваги. Після перегляду відбулася дискусія англійською мовою, де студенти обговорили головні ідеї мультфільму та їх значення для психосоціальної підтримки.

Захід завершився обговоренням, під час якого всі поділилися своїми враженнями та думками щодо ролі бібліотеки у їхньому професійному становленні. Учасники наголосили, що подібні заходи не лише розширюють знання, але й надихають на практичне застосування отриманих навичок.

Організатори підкреслили, що бібліотека готова підтримувати студентів не лише як освітній простір, але й як місце, де можна знайти психологічну підтримку.

Захід сприяв підвищенню усвідомлення ролі бібліотеки у психосоціальній підтримці та зацікавив студентів-психологів можливостями, які вони можуть застосовувати у майбутньому.

Світлини

Оновлено 23-12-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка