Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Терапевтична повість «Ножиці, папір» від Роксолани Жаркової



28 жовтня 2024 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація повісті «Ножиці, папір» письменниці, літературознавиці, кандидатки філологічних наук Роксолани Жаркової.

Воєнні досвіди минулого лихоліття часів Другої світової і сучасного, що розгортається нині в активній фазі, гармонійно переплелися у новому психологічному тексті від львівської письменниці Роксолани Жаркової.

Доля обох жінок: українки Лілії, яка через війну покидає свою рідну землю і шукає прихистку за її межами, та історія поетки Зузанни, яка з різницею у сто років теж тікає, однак з іншої причини, формують розлоге фабульне тло художньої повісті. Такі, на перший погляд, різні жіночі долі мають багато спільних точок перетину, одна з яких - втеча від себе чи втеча з метою знайти себе.

Модераторка презентація - завідувачка відділу краєзнавчої літератури Ірина Фотуйма - представила письменницю для загалу, наголосивши на тому, що вибрані книжки Роксолани Жаркової акцентують свою увагу здебільшого на концепті втечі. Сама ж авторка не заперечила, проте додала, що цей мотив у світлі останніх трагічних подій має символічне значення.

Разом з історією сучасної українки, жінки, яка тікає до сусідньої Польщі від травм російської окупації та ракетних обстрілів, розгортається болюча та кривава сторінка долі молодих єврейок часів Голокосту, яким судилося навіки залишитися молодими на шпальтах історії. Найцікавіше, що письменниця з обережністю та поміркованістю розгортає уламки історії різних воєн, геноцидів, терорів. Кожна війна, безумовно, інакша, але кожна огидна й смертоносна. Власне, Роксолана Жаркова зробила спробу осмислити, яким чином травматичні досвіди минулого і сучасного можуть сплітатися, і як позбутися фантомних залежностей своєї совісті.

Ця тема спричинила низку дискусій і спровокувала присутніх до продуктивного діалогу. Усі охочі мали можливість у контексті зустрічі придбати книжку авторки з автографом.

Світлини

Оновлено 30-10-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка