Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Людмила Бабій: з книгою – через усе життя



Щедрою осінньою порою з особливою приємністю і повагою ми вітаємо з ювілеєм Бабій Людмилу Василівну – заслужену працівницю культури України, директорку Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, яка усе життя віддано служить книзі, зробивши при цьому бібліотеку не просто місцем зберігання друкованих скарбів, а справжнім культурним центром, інтелектуальним осередком, освітнім простором для саморозвитку краян.

З мальовничого селища Вигода на Бойківщині після закінчення Рівненського державного інституту культури Людмила Василівна приїхала працювати в ІФОУНБ ім. І. Франка. З того моменту і до сьогоднішнього дня вона самовіддано і наполегливо працює в галузі бібліотечної справи, пройшовши цікавий, моментами складний, але такий цінний у плані професійного зростання шлях: від бібліотекарки до завідувачки відділу, згодом - заступниці директора, а з 2008 року - керівниці головної бібліотеки Прикарпаття.

Очолюючи такий важливий культурно-просвітницький заклад, якою є обласна книгозбірня, Людмила Бабій докладає максимум зусиль, щоб рівень її діяльності передовсім відповідав вимогам часу, викликам і завданням, які стоять перед сучасним суспільством.

Завзятість, відповідальність і організаторські здібності, новаторський погляд і енергійність - це ті риси, які стають запорукою того, що з ініціативи директорки у затишних залах бібліотеки відбуваються конференції, круглі столи, презентації нових видань, творчі зустрічі із відомими письменниками, поетами, митцями, вченими, відкриття художніх та книжкових виставок.

Опираючись на набутий за роки копіткої праці дипломатизм, вона підтримує тісні зв'язки з міжнародними благодійними фондами, творчими спілками, громадськими об'єднаннями, просвітницькими товариствами, закладами вищої освіти, а також докладає чимало зусиль для створення позитивного іміджу бібліотеки як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівні, представляє здобутки ІФОУНБ ім. І.Франка на сторінках фахових і краєзнавчих видань, на всеукраїнських і обласних конференціях.

Берегиня книгозбірні дбає про створення комфортних умов для користувачів, покращення стану приміщень, модернізації технічного оснащення і комплектування бібліотечних фондів україномовною літературою та періодикою. Як член експертної ради з питань підтримки книговидання при облдержадміністрації сприяє відбору вартісних видань для поповнення фондів бібліотек Івано-Франківщини.

Чітке бачення Людмилою Бабій стратегічних напрямків розвитку бібліотеки призвело до того, що за останнє десятиліття ІФОУНБ ім. І. Франка багато в чому змінила своє обличчя. Комп'ютеризація бібліотечних процесів, технічна модернізація профільних ресурсів для обслуговування, участь у багатьох бібліотечних проєктах - цих успіхів досягнуто завдяки щоденній і невтомній праці директорки. Людина невгамовної вдачі, Людмила Бабій невпинно йде вперед і своєю енергією, впевненістю у втіленні будь-якого задуму заряджає усіх, хто крокує поруч. Висока вимогливість до себе й до співробітників в той же час поєднується в ній із турботливим і дбайливим ставленням до навколишніх. Її виважені поради, підтримка й людяність неодноразово допомагали досягати нових звершень і долати труднощі, бо ж керувати - означає запалювати і надихати інших на нові досягнення.

В умовах жорстокої гібридної війни росії проти України п. Людмила як ніхто усвідомлює значимість та роль культури, яка залишається твердою опорою для моральної стійкості суспільства. Заходи культурологічного значення з метою національно-патріотичного виховання, підтримки ментального здоров'я, допомоги людям, які вимушено покинули рідні домівки, актуалізації волонтерської діяльності та співпраці з місцевою підшефною військовою частиною залишаються для неї «духовним щитом», який допомагає зберегти національну ідентичність і підтримати тяглість зв'язку із минулим, формуючи при цьому непохитну впевненість у прийдешньому.

Директорка завжди сповнена невичерпної енергії і творчого натхнення. Вона реалізувала себе як висококваліфікована фахівчиня бібліотечної справи, талановита організаторка і досвідчена керівниця. Професійні та особисті якості Людмили Василівни - працелюбність, відданість роботі, цілеспрямованість, наполегливість, ініціативність, вміння приймати ретельно перевірені й продумані рішення, мудрість, творчий підхід до роботи, доброзичливість, комунікабельність - заслуговують на повагу та захоплення. Беззаперечним також є її заслужений авторитет не тільки серед своїх колег, але й у середовищі бібліотечних працівників України, області та громадськості міста.

Невтомна й самовіддана праця, чітка громадянська позиція, патріотизм п. Людмили є яскравим прикладом для наслідування і дороговказом для багатьох молодих працівників, які лише починають свою діяльність на бібліотечній ниві.

Свою ювілейну дату Людмила Василівна зустрічає у розквіті сил, на порозі нових звершень... Пломеніюча сила невичерпного оптимізму, позитивний заряд нездоланної енергії, креативний погляд та нестандартне мислення не можуть не дивувати і не перестають захоплювати.

Колектив книгозбірні щиросердечно вітає  Вас, Людмило  Василівно,  з   Днем народження та бажає міцного здоров'я, творчої наснаги, нових професійних ідей, реалізації цікавих задумів, довгих років плідної праці на благо рідної бібліотеки і України. 

 

 

Оновлено 02-01-2025
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка