#коло літературне: літературознавці про мову і письменництво
24 жовтня 2024 року до Дня української писемності і мови у відділі абонементу ОУНБ ім. І. Франка відкривається бібліотечна експозиція проєкту «#коло літературне: книжкові представлення».
День української писемності та мови - це свято розвитку державної мови, одного із найважливіших маркерів ідентичності. Адже українська - це мова, за яку розстрілювали, як у Києві 1918 року, в Донецьку 2014 року, так і сьогодні, коли точиться безжальна війна з російськими окупантами. І в таких умовах найменшого сприяння ця мова не просто виживає і розвивається, а й створює вишукану літературу, дещицю якої пропонуємо відвідувачам бібліотеки на книжковій виставці «#коло літературне: літературознавці про мову і письменництво».
Це самобутні праці останніх десятиліть, присвячені явищам і подіям, культурно знаковим для сьогоднішньої епохи. У центрі експонованих книг - непересічні постаті літературно-творчого чину України, їх світоглядні та естетичні орієнтири і пріоритети, смислові глибини і милозвучність художньої мови Василя Стефаника та Лесі Українки, Ольги Кобилянської та Миколи Хвильового, Юрія Клена та Миколи Зерова, Уляни Кравченко та Софії Яблонської, Віктора Петрова та Володимира Винниченка, Ліни Костенко та Степана Пушика, Марії Матіос та Василя Шкляра...
Авторами цих досліджень є відомі літературознавці, мовознавці та культурологи: Тарас Салига, Іван Дзюба, Микола Євшан, Максим Стріха, Костянтин Москалець, Роман Піхманець, Дмитро Юсип, Роман Корогодський, Володимир Панченко, Євген Сверстюк, Сергій Гальченко, Михайло Наєнко, Петро Осадчук, Ростислав Семків, Віра Агеєва, Степан Процюк та ін.
Серед презентованих праць - видання, що надійщли до бібліотеки за сприяння Українського інституту книги: «Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга» Орисі Демської та мальопис «Коротка історія української літератури» Остапа Українця. А ще - літературознавчі розвідки та вибрані есеї від Оксани Забужко, авторки тексту Радіодиктанту національної єдності - 2024.
Запрошуємо всіх, хто вдумливо формує світ свого читання і стежить за новітніми процесами літературного життя: серед книжкового розмаїття експозиції «#коло літературне: літературознавці про мову і письменництво» обов'язково знайдете свої книжкові спонуки для розмірковувань про Час, Людину, Слово, про формування національної ідентичності через мову і завдяки мові.