Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Героїчний літопис історії українського воїнства



1 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці, ми відзначаємо День Українського козацтва та День захисників і захисниць України. З цієї нагоди у відділі загального читального залу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка з 30 вересня 2024 року діє книжково-ілюстративна виставка-вшанування «Героїчний літопис історії українського воїнства».

Цьогоріч 1 жовтня ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке для усіх православних є одним з найбільших релігійних свят осені. Українцям здавна була притаманна особлива любов, шанування і благоговіння перед святою Богородицею. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас.

А ще цей день також було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва - це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Впродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Й нині сотні тисяч нащадків козаків розвивають кращі традиції своїх предків, котрі є для них взірцем доблесті, шляхетності, відданості Вітчизні.

В житті часто спостерігаємо, як сьогодення перекликається зі старовиною, наші Збройні Сили стають гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.

Саме тому День захисників і захисниць України ми теж відзначаємо 1 жовтня як символ нерозривного зв'язку всіх поколінь захисників України, як пам'ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і захищає її зараз від одвічного нашого ворога - рашистської росії.

Попри зміну часів і політичних систем, це свято асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині. Це день вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

З цієї нагоди працівники відділу загального читального залу обласної бібліотеки організували книжково-ілюстративну виставку-вшанування «Героїчний літопис історії українського воїнства». Цікаві видання ознайомлять із обставинами виникнення козацтва та УПА, їхньої ролі в історії нашої держави, про найдавніших та сьогоденних військових діячів України та про справжніх чоловіків, які зі зброєю в руках захищають нині свою Батьківщину.

Зацікавлений читач знайде на презентованій виставці такі книги як: «Історія Українського козацтва» (у 2 т.), «Історія Запорізької Січі», «Історія України в особах: Козаччина», О. Бачинська «Українське козацтво. Золоті сторінки історії», О. Гуржій «Історія козацтва. Держава-військо-битви», Т. Чухліб «Козаки і Монархи», В. Шевчук «Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення 16-18ст.» та багато інших цікавих видань, які відображають розвиток традицій українського козацтва, їхній героїчний і незламний дух.

Про сьогоднішніх захисників України розповідають збірник оповідань «Слово про війну», С. Лойко «Аеропорт», В. Новоринський «На грані вічного болю», Є. Положій «Іловайськ», В. Торба «Я свідок» та інші.

          Тож запрошуємо Вас завітати до нашої книгозбірні для перегляду виставки.

 

Оновлено 09-10-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка