Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

Профі-студія для вчителів іноземних мов



25 вересня 2024 року у відділі соціокультурної проєктної діяльності Івано-Франківської ОУНБ ім. І. Франка (директор – Бабій Л. В.) відбувся захід для вчителів англійської/німецької мов навчальних закладів області, які проходять курс підвищення кваліфікації в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти (методистка англійської мови – Косенко Ю. В.). Темою заходу було «Використання онлайн-ресурсів для викладання іноземних мов». Проводила лекцію бібліотекарка обласної книгозбірні Ілюк Марія.

Такі профі-студії щомісяця відбуваються як в бібліотеці, так і онлайн.

Головною метою заходу було ознайомити вчителів із сучасними платформами, додатками та матеріалами для підвищення ефективності навчання англійської/німецької мов.

Було здійснено огляд популярних онлайн-ресурсів для викладання англійської: Duolingo, Memrise, Busuu - інтерактивні платформи для самостійного вивчення лексики та граматики; BBC Learning English, British Council Learn English: сайти з автентичними матеріалами, відео та вправами для різних рівнів володіння мовою; Quizlet: онлайн-платформа для створення та використання карток з термінами для вивчення нових слів; Kahoot, Socrative: інструменти для створення інтерактивних тестів і вікторин, що можуть урізноманітнити уроки.

Окремою сесією розглянули платформи для організації дистанційного навчання: Google Classroom, Microsoft Teams: як ефективно організовувати онлайн-уроки, завдання та комунікацію з учнями; Zoom, Google Meet: кращі практики використання платформ для проведення уроків у режимі реального часу, інтеграція з інтерактивними матеріалами.

Цікавою та корисною була інформація про інтерактивні інструменти для уроків: Padlet: спільні онлайн-дошки для збору ідей та виконання завдань; Canva: створення візуальних матеріалів (інфографіка, презентації, постери) для креативного викладання.

Обговорили ресурси для підготовки до іспитів (TOEFL, IELTS, Cambridge Exams): платформи з прикладними тестами, відео-уроками та інтерактивними вправами, що допомагають учням підготуватися до іспитів.

Для професійного розвитку вчителі ознайомилися з FutureLearn, Coursera: курси для вчителів, які допомагають вдосконалити методи викладання та дізнатися про нові підходи у підготовці до мовних іспитів.

Оскільки на даний час вчителі багато працюють у класі зі смартфонами, розглянули мобільні додатки для навчання англійської мови: найкращі додатки для мобільних пристроїв, які учні можуть використовувати самостійно або в рамках шкільної програми: Babbel, Drops, HelloTalk. Вели дискусію, як інтегрувати ці додатки у класну роботу, щоб мотивувати учнів продовжувати навчання поза класом.

Сподіваємося, що отримані у бібліотеці знання допоможуть вчителям урізноманітнити проведення уроків.

Світлини

Оновлено 09-10-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка