Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

«Кіномистецтво – шлях до вічних істин»



13 вересня 2024 року з нагоди Дня українського кіно у відділі літератури з питань мистецтва Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка презентують книжкову виставку та цифрову колекцію фільмів «Кіномистецтво – шлях до вічних істин».

Щороку в другу суботу вересня відзначають День українського кіно.

Кіно як вид мистецтва бере свій початок від кінця XIX століття, його народження і формування збігається з підвищенням інтересу до історії людини і людства в цілому. Крім того, доволі швидко було помічено особливу здатність екранного мистецтва впливати на масову свідомість. Кіно - синтетичне за своєю природою, воно поєднує елементи літератури, театру, живопису, музики, хореографії. Саме тому кінематограф оперує багатьма виражальними можливостями, запозиченими з інших видів мистецтва. Водночас кіно володіє власними специфічними засобами та прийомами.

Українці долучилися до кіномистецтва водночас із європейцями. З 1909 року в Україні почали масово випускатись комедії, драми, водевілі. Цьому сприяла чимала кількість приватних кіностудій, передусім у великих містах: Катеринославі (Дніпро), Одесі, Києві.

Втім, по-справжньому «революційними» для українського кіно стали 20-ті роки ХХ століття, коли з'явилися фільми Довженка «Звенигора» (1928), «Арсенал» (1929),  «Земля» (1930) та багато інших, нині менш відомих, але надзвичайно цікавих стрічок. Український кінематограф 20-их років розвивався в контексті розквіту всього «Українського Відродження» - нетривкого, але надзвичайно плідного періоду ренесансу всієї української культури.

Українська кіногалузь на сьогодні одна з небагатьох, що вселяє надію й оптимізм, демонструючи якісно нові зміни і результати, які говорять самі за себе: з кожним роком кількість українських фільмів зростає. З кожним роком український кінопродукт стає все більш затребуваним як вітчизняним кіноглядачем, так і на престижних міжнародних кінофестивалях.

Сучасний український кінематограф продукує різноманітні фільми - соціальні і комедійні стрічки, документальне, короткометражне кіно і серіали. Проте останнім часом на перший план виходять історії про сучасну російсько-українську війну, історичні та патріотичні фільми, які допомагають українцям пізнати себе і дізнатися більше про свою історію та сьогодення.

Колектив нашої бібліотеки щиро вітає із професійним святом всіх працівників цієї галузі, а також своїх друзів та партнерів - митців Івано-Франківського осередку Національної спілки кінематографістів України. Бажаємо миру в Україні, творчої наснаги і вдалих проектів!

Запрошуємо до обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка на перегляд книжкової виставки «Кіномистецтво - шлях до вічних істин» та 17 вересня 2024 р. о 13.00 год. на відеолекторій «Поговоримо про кіно». Захід приурочено: 130-літтю від дня народження Олександра Довженка; 100-літтю від дня народження Сергія Параджанова; Всеукраїнському фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-Сінема» ім. Данила Сахненка. Модератор: Марія Вайно - кінодраматургиня, членкиня НСКУ.

Запрошуємо всіх зацікавлених у відділ літератури з питань мистецтва, 4 пов. 

 

Оновлено 19-09-2024
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка