Книжкові скарби від Мирослава Дочинця
65-річчю знаного українського письменника, видавця, журналіста Мирослава Дочинця присвячена книжкова підбірка-альманах, відкрита 2 вересня 2024 року у відділі абонементу Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
Народився Мирослав Іванович у місті Хуст Закарпатської області в родині вчителів і саме батькам завдячує своїм світоглядом, письменницьким талантом й естетичним смаком, тому не дивно, що бажання стати письменником з'явилося ще в шестирічному віці, а в шостому класі його перші творчі спроби друкували у шкільних виданнях. Закінчив факультет журналістики Львівського університету, 1998 року заснував у Мукачеві видавництво Перша книга - «Гірчичне зерно» - вийшла друком 1989 року, а сьогодні знаному літератору належить авторство понад 30 видань, більшість з яких стали українськими бестселерами. У 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» удостоєний Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
Мирослава Дочинця називають закарпатським „королем афоризму", а його творчість - „сповіддю великої душі", „документами мудрого серця", а ще - за висловом Блаженнійшого Святослава, глави УГКЦ: „Він пише в такий, я б сказав, сапієнціальний спосіб, щось на зразок „Книг мудрості", які маємо у Святому Письмі".
Сюжети його творів не просто сюжети - це ціле життя, адже між рядками чітко відстежуються щирість і доброта: „Немає поганого життя - є невміння жити...", „Не помирай, поки живеш", „Квітка цвіте там, де посіяна, а людина - там, де народжена...", „Якщо людина піднімається вгору, бажаючи досягти вершини, - їй необхідно відмовитися від зайвого вантажу" - ось таким є „густе, насичене письмо, в основі якого завжди лежить певна морально-етична настанова, навіть якщо вона і не озвучена..." (Євген Баран).
Такими ж багатозначними і витонченими є навіть назви представлених на книжковій виставці видань, зокрема: «Многії літа, благії літа», «Вічник. Сповідь на перевалі духу», «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії», «Горянин. Води Господніх русел», «Хліб і шоколад. Новели тонкого литва і холодної чеканки», «Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей», «Карби і скарби. Посвіт карпатського світу», «Дорога в небо - до людей», «Діти папороті», «Ескізи на павутинці».
З великою вдячністю за творчість вітаємо Мирослава Івановича із 65-річчям, а всіх поціновувачів його щирого письма запрошуємо до відділу абонементу обласної книгозбірні, де діє книжкова виставка-альманах «Книжкові скарби від Мирослава Дочинця».