ФЛЕШБУК «ПЕРША ТА ТАКТИЧНА ДОПОМОГА НА ДОГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ»
Пропонуємо Вашій увазі тематичний флешбук «Перша та тактична допомога на догоспітальному етапі», який створили працівники відділу наукової медичної літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.
Гасло тактичної медицини: «Правильні дії у правильний час!».
В умовах реальної військової агресії та захоплення території України російською федерацією проблема захисту Батьківщини стала як ніколи актуальною.
Вчасне надання першої і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених та хворих, а своєчасна евакуація з поля бою запобігає повторному ураженню або загибелі. Тому, використовуючи досвід країн НАТО, було впроваджено курс тактичної медицини.
Тактична медицина - це надання медичної допомоги під час військових дій. Вона враховує той факт, що місце і обставини, в яких надається допомога під час бойових дій, принципово відмінні від звичних лікарень, салону карети швидкої допомоги або, навіть, тротуару серед міста.
Ранній початок лікарської допомоги є фактором, який значно покращує шанси на виживання та відновлення функцій у пораненого. Тому існує поняття «золотої години» - перша година після поранення, протягом якої повинно розпочатись надання кваліфікованої лікарської допомоги.
Що треба знати про надання першої допомоги.
Перша допомога - це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.
МОЗ України закликає кожного свідомого українця знайти у своєму місті курси з надання першої допомоги і отримати ці практичні навички. Тому що саме ви можете врятувати чиєсь життя в критичній ситуації!
Запрошуємо читачів та гостей бібліотеки завітати до відділу наукової медичної літератури для ознайомлення з презентованими у флешбуці книгами.