Івано-Франківська
обласна універсальна наукова
бібліотека ім. І.Франка

Адреса бiблiотеки:

76018
м. Iвано-Франкiвськ
вул. Чорновола, 22
тел. 0342 75-01-32
fax: 53-21-89
E-mail:

Відділ комплектування:
E-mail:
тел. 0342 752479

Відділ мистецтва:
E-mail:

Краєзнавчий відділ:
E-mail:

Науково-методичний відділ:
E-mail:
тел. 03422 53-32-31

Графік роботи:

Щоденно: 10:00 - 18:00
Субота - вихідний день
Cанітарний день - останній четвер місяця

ФЛЕШБУК «ПЕРША ТА ТАКТИЧНА ДОПОМОГА НА ДОГОСПІТАЛЬНОМУ ЕТАПІ»



Пропонуємо Вашій увазі тематичний флешбук «Перша та тактична допомога на догоспітальному етапі», який створили працівники відділу наукової медичної літератури Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка.

Гасло тактичної медицини: «Правильні дії у правильний час!».

В умовах реальної військової агресії та захоплення території України російською федерацією проблема захисту Батьківщини стала як ніколи актуальною.

Вчасне надання першої і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених та хворих, а своєчасна евакуація з поля бою запобігає повторному ураженню або загибелі. Тому, використовуючи досвід країн НАТО, було впроваджено курс тактичної медицини.

Тактична медицина - це надання медичної допомоги під час військових дій. Вона враховує той факт, що місце і обставини, в яких надається допомога під час бойових дій, принципово відмінні від звичних лікарень, салону карети швидкої допомоги або, навіть, тротуару серед міста.

Ранній початок лікарської допомоги є  фактором, який значно покращує шанси на виживання та відновлення функцій у пораненого. Тому існує поняття  «золотої години» - перша година після поранення, протягом якої повинно розпочатись надання кваліфікованої лікарської допомоги.

            Що треба знати про надання першої допомоги.

Перша допомога - це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

МОЗ України закликає кожного свідомого українця знайти у своєму місті курси з надання першої допомоги і отримати ці практичні навички. Тому що саме ви можете врятувати чиєсь життя в критичній ситуації!

Запрошуємо читачів та гостей бібліотеки завітати до відділу наукової медичної літератури для ознайомлення з презентованими у флешбуці книгами.

 

Оновлено 12-01-2025
© 2020. ОУНБ iменi I. Франка